Krok od zlatého snu: Mladé Češky smetly Švýcarsko a jsou ve finále!

Foto: Martin Mašek

Fantastická jízda nejmladších českých hokejistek na Evropském poháru do 16 let nekončí. Poté, co ovládly skupinu bez porážky, porazily v semifinále Švýcarsko jednoznačně 5:1 a ve čtvrtek si zahrají s Finskem o zlato!

Nový fanshop

Prvním místem ve skupině si české hokejistky vybojovaly papírově nejpřijatelnějšího soupeře. Obhájkyně zlata z Ruska si rozhodně nepřály, podobně ani Němky, které jim letos připravily dvě porážky s nulou. Na Švýcarsko si věřily ze všech nejvíc a přestože je tentokrát čekal kompletní zápas na tři dvacetiminutovky, nechtěly nic ponechat náhodě.

Hned v osmé minutě otevřela skóre Kateřina Petřeková, jenže Švýcarky bleskově srovnaly zásluhou Thalmannové. Naštěstí ale s rychlou odpovědí přišla Anna Kalová – specialistka na důležité góly. Svým prvním reprezentačním vystřelila v prosinci triumf na turnaji v Katovicích, druhý byl vítězným v evropském semifinále!

Foto: Martin Mašek

Češky si postup pojistily ve fantastické druhé třetině. Tereza Mazancová skórovala rovněž v pátém zápase na turnaji, pak se po Petřekové prosadily i další hráčky druhé formace Hana Haasová s Patricií Škorpíkovou. Právě tímhle si národní tým finále zasloužil: Už se nepotřebuje opírat o první lajnu. Každá hokejistka umí rozhodnout, každá součástka je potřeba, aby stroj šlapal naplno.

Mladé hokejistky vyhrály i pátý zápas na turnaji, tahle parta prožívá ve Vierumäki úžasný příběh. Už teď má jistou přinejmenším obhajobu loňských stříbrných medailí, která by se rovnala výbornému úspěchu. Jenže na stříbro nikdo nemyslí. Jediným cílem je teď zlato.

Ve finále se Češky postaví ve čtvrtek od 16:00 SELČ domácímu Finsku, které zdolalo Rusko 4:2. Zopakují výhru ze skupiny?

Teď, nebo nikdy!

Sestřih semifinále se Švýcarskem

Třetí den Evropského poháru žen U16

Semifinále:

ČESKO – ŠVÝCARSKO 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Petřeková (Škorpíková), 14. Kalová (Bartáková), 30. Mazancová (Hanzlíková, Čajanová), 37. Haasová (Petřeková, Mazancová), 39. Škorpíková (Haasová, Habartová) – 10. Thalmannová (Ingoldová).
Vyloučení: 0:2.
Bez využití.
Střely na branku: 35:26 (13:9, 17:10, 5:7).
Česko: J. Pejšová – D. Pejšová, Hanzlíková, Habartová, Kučerová, Chladová, Gruntová, Horáková, Vaněčková – Čajanová, Mazancová, Nepokojová – Petřeková, Škorpíková, Haasová – Bartáková, Kalová, Chwastková – Hrubanová, Pavlasová, Machková.

RUSKO – FINSKO 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 5. Šaškinová (Boriškovová, Škalevová), 42. Šaškinová (Boriškovová, Škalevová) – 14. Simolaová (Sundelinová), 26. Täksová, 55. Teräväinenová (Yrjänenová, Nuutinenová), 57. Nuutinenová (Yrjänenová, Timonenová).

Zápasy o 5.–8. místo:

Německo – Japonsko 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Maďarsko – Norsko 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

1. zápas o 9. místo:

Finsko "18" C – Rakousko 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Foto: Martin Mašek

Závěrečný den turnaje

Čtvrtek 18. dubna:
09:30 Německo – Maďarsko (zápas o 5. místo)
10:30 Japonsko – Norsko (zápas o 7. místo)
12:45 Rusko – Švýcarsko (zápas o 3. místo)
13:45 Rakousko – Finsko "18" C (2. zápas o 9. místo)
16:00 Finsko – Česko (finále)

Poznámka: Začátky zápasů jsou uvedeny v českých časech, ve Finsku je o 1 hodinu víc.

Foto: Martin Mašek

Foto: Martin Mašek

Foto: Martin Mašek

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz