Krenželok přiblížil Vítkovice čtyřce, vršek ale neřeší: Co mi kluci koupí?

Foto: Vít Golda, hc-kometa.cz

Vítkovice v předehrávce 41. kola ukázaly, že na Kometu letos umí – porazily ji i ve třetím vzájemném zápase za tři body. Na góly bohatý duel zlomily v závěrečné desetiminutovce, kdy nasázely tři branky. O tu vítěznou se postaral kapitán Lukáš Krenželok, který se v utkání trefil dvakrát. A jeho tým se bodově dotáhl na čtvrtou Plzeň.

Týden hokeje 2022

Lukáši, vyhovuje vám jako soupeř?
První dva zápasy s Kometou byly vyrovnané, ne? Bylo to, tuším, vždy o gól. Je to hodně o jejich přesilovce, protože ta když se ubrání, tak se s nimi dá hrát. Tentokrát jsme vedli a pak jsme to zbytečně zdramatizovali, ale naštěstí nám tam ještě něco spadlo. Body jsme potřebovali, teď máme zase na pátém místě trošku klid. Můžeme si užít dva dny v šatně.

Ve druhé třetině jste nachytal Tomka gólem od modré po ledě. Tušil jste, že už puk byl za čarou?
Laky (Dominik Lakatoš) říkal, že to byl gól, já naopak myslel, že to byla tyčka – tyčka a ven. Viděl jsem to jen z dálky. Neviděl jsem, jak to přesně bylo, ale Laky křičel gól. Hrál jsem dál, ale rozhodčí to hned přerušil, tak to byl asi jasný gól. Musím se na to podívat.

„Body jsme potřebovali, teď máme zase na pátém místě trošku klid.“

Domácí ale stejně dvoubrankovou ztrátu smazali...
Po naší chybě Komety dala, myslím si, zbytečný gól na 3:3, ale střídání potom jsme skvěle odpověděli. A začali jsme si věřit, že to půjde.

V závěrečné desetiminutovce jste skórovali dvakrát během minuty a půl.
Určitě to pomohlo. Dali jsme jeden, hned druhý a člověk se potom hned uklidní. Jak je to o dva, tak je to lepší. Kometa ještě odvolala brankáře, což jsme čekali, a přidali jsme další pojistku.

Povedený zápas i pro vás osobně – dva góly, navíc s kapitánským céčkem.
Nevím, co mi kluci v kabině koupí (směje se). To zase bude stát peněz, malá bude bez tepláků.

Bodově jste se dotáhli na čtvrtou Plzeň. To potěší, že?
Jsme pátí a máme stejně bodů jako čtvrtý. To je všechno hezké, ale je potřeba v tom pokračovat, jít zápas od zápasu a hlavně udělat play off, ať se můžeme soustředit na další část sezony.

„To zase bude stát peněz, malá bude bez tepláků.“

Řešíte tabulku, respektive elitní čtyřku?
Vršek neřešíme. Letos jsme do toho šli skromně, abychom se hlavně odrazili od spodku. Měli jsme blbý začátek, kdy jsme hráli skoro všechno venku. Pořád jsme byli třináctí, tak jsme se snažili někam dostat a povedlo se nám to. Teď to jenom udržet.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz