Krejčík gólem v derby zlomil Zlín. Nechceme honit šestku, hlásí

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

27. ledna 2018, 16:57

Daniel Kinc

Derby mezi Kometou a Zlínem mívají vždy pikantní náboj a nejinak tomu bylo i ve čtvrtém vzájemném měření sil v letošní základní části. Brňané vyhráli 3:1, zlomili sérii proher a opět se vrátili do první čtyřky. Obhájce titulu se po předchozích prohrách, při nichž inkasoval patnáct branek, zaměřil především na defenzivní činnost. „Dostávat pět gólů v zápase určitě není dobrá vizitka pro obranu. Zaměřili jsme se na to a chtěli jsme hrát hlavně odzadu,“ říká obránce Jakub Krejčík, který si zároveň připsal vítěznou trefu pátečního duelu.

Jágr Chance liga

Kometa po sérii tří proher v řadě už chtěla před vlastním publikem bezpodmínečně znovu vyhrát. „Body jsou to určitě důležité, protože ty teď zase potřebujeme hodně sbírat, abychom byli bezpečně v první šestce. Všichni tady máme v paměti minulou sezonu, kdy se to honilo na poslední chvíli, takže to nechceme dopustit,“ povídá bek s reprezentačními zkušenostmi. „Měli jsme vítěznou vlnu, pak zase tři porážky a teď nám výhra určitě zase pomůže k sebevědomí. „Zápasy se Zlínem jsou hodně vyrovnané, rozhodují maličkosti a duel byl určitě náročný. Jsem rád, že jsme to zvládli,“ dodává spokojeně.

Jak již bylo zmíněno, svěřenci hlavního kouče se chtěli poučit zejména z chyb v obraně, které je provázeli v posledních nevydařených duelech. „Po tom výletu, co jsme měli předtím a dvakrát prohráli, navíc jsme dostali ani nevím kolik gólů, tak jsme se to snažili zaměřit. Dostávat pět gólů v zápase není určitě dobrá vizitka pro obranu. Zaměřili jsme se na to a chtěli jsme hrát hlavně odzadu,“ popisuje předzápasové plány. Brno a Zlín se utkaly již podruhé během deseti dnů, oba duely však byly podle Krejčíka podobné. „Nemyslím si, že to bylo nějak jiné. Stále hrají hokej z dobré obrany a spoléhají na protiútoky, a to se ani tentokrát neměnilo.“

Krejčík: Nechceme honit šestku na poslední chvíli

Duel nabídl opět množství soubojů a vyloučení, a také několik hromadných potyček. I proto se samotný zápas hodně natahoval a mezi přerušeními měli hráči rozhozený rytmus. „Je to zdlouhavé. Někteří hráči oslabení hrají, někteří ne, tím pádem to není úplně ideální. I takové zápasy jsou,“ nedělá si hlavu. Právě v jedné z přesilovek ve druhé třetině brněnský bek utkání trefou od modré rozhodl.“ Snažím se vždy posunout si toho hráče, který mi blokuje střelu. Nejdřív se soustředím na to a pak vždy čekám, jestli to projde. Tohle bylo spíše nahození na teč. Navíc tam stál před brankářem Martin Zaťovič a tomu patří taky velký dík,“ raduje se.

V kabině Brna momentálně řádí menší chřipka, a tak v moravském derby chybělo hned několik hráčů ze základní sestavy. „Zatím nejsme nikdo nově nemocní. Doufám, že se to nebude šířit nějak, ale uvidíme, jak to bude. Žádné opatření nemáme,“ přemítá šestadvacetiletý obránce. I díky absenci Michala Barinky se vrátil ke svému parťákovi Ondřeji Němcovi, jimž spolupráce zjevně svědčí. „Už si ze mě dělal zase srandu, že bude muset zařadit zpátečku a že bude muset bránit. Hodně si spolu vyhovíme a když jeden vyrazí dopředu, tak už ten druhý automaticky zůstává vzadu. Tohle si umíme ohlídat,“ kvituje spolupráci elitního dua.

Co se však ve městě pod Špilberkem v posledních dnech hodně probírá, je otázka ohledně fanoušků a jejich fandění. Právě Kometa je v podmínce, hrozí jí uzavření kotle a další tresty. Promítlo se to nějak do derby? „Soustředil jsme se hlavně na zápas. Byla by velká škoda, kdyby se kotel zde zavřel, a všichni víme, že podpora v Brně v hledišti je veliká. Dodává nám to hodně sílu a motivaci,“ uzavírá muž, který na své konto přidal již 30. bod (5+25) v letošní extraligové sezóně.

Sestřih utkání HC Kometa Brno – Aukro Berani Zlín

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz