Krejčí: Olomouc? Budu si to pamatovat navždy! NHL mu chyběla

Foto: nhl.com a Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Stále to je obdivuhodné. David Krejčí se vrátil na rok do Česka, kde hrál celou sezonu za Olomouc a splnil si tak sen. Do NHL se ale vrací a jiné možnosti než Boston neřešil. „Ještě jsem nebyl připravený skončit,“ líčil zámořským novinářům při online tiskové konferenci.

„Chtěl jsem se vrátit do NHL a řekl jsem svému agentovi, ať udělá dohodu. Nechtěl jsem hrát nikde jinde. Jsem víc než šťastný, že jsem zase Medvěd,“ řekl nadšeně 36letý útočník.

Oficiálně oznámil Boston jeho podpis v pondělí. „Ale rozhodnutí padlo pár týdnů před tím," upozornil.

I když by mohl jinde dostat nejspíš více penež, stejně zvolil Boston, kde přidá 16. sezonu v NHL.

Jeho základní plat za jeden rok činí 1 milion dolarů, má však další bonusy. Dostane dalších 1,5 milionu za nespecifikovaný počet odehraných zápasů. A kdyby Boston postoupil do play off, obdrží dalších 500 tisíc dolarů. Navíc má speciální klauzuli o nevyměnitelnosti.

Takové výkonnostní bonusy mohou mít jen hráči s nováčkovskou smlouvou nebo hokejisté nad 35 let.

„NHL je jediná svého druhu. Rozhodně mi chyběla," vypráví Krejčí, který si rok od ní odpočinul. Nejvíc mu chyběla ale parta a kamarádi. „Vytvořil jsem si opravdu dobrý vztah se spoustou kluků v týmů,“ odpovídal zámořským žurnalistům.

„Chtěl jsem se vrátit do NHL a řekl jsem svému agentovi, ať udělá dohodu. Nechtěl jsem hrát nikde jinde. Jsem víc než šťastný, že jsem zase Medvěd."

„Také musím pochválit Bergyho a Pastu. Měli jsme tolik rozhovorů v posledních pár měsících o tom, zda se vrátit nebo ne, a to je důvod, proč se chci vrátit a znovu hrát s nimi,“ doplnil na adresu Bergerona a Pastrňáka.

S Davidem Pastrňákem oživil spolupráci na květnovém MS ve Finsku, kde oba dominovali. Krejčí si připsal 13 bodů (5+13) a pomohl k cennému bronzu.

„Kdo by si nechtěl zahrát s jedním z nejlepších hráčů na světě? Měl jsem to štěstí, že jsem si s ním zahrál na mistrovství světa, a to byl tak trochu zlom v mém rozhodnutí, abych se vrátil do NHL,“ prozradil Krejčí.

„Také musím pochválit Bergyho a Pastu. Měli jsme tolik rozhovorů v posledních pár měsíců o tom, zda se vrátit nebo ne, a to je důvod, proč se chci vrátit."

„Jen tak vidět, co spolu ještě dokážeme, bylo to docela fajn. Jo, bylo by hezké si s ním zahrát – jsem si jistý, že letos k tomu bude šance.“

Foto: Jakub Pláteník, Český hokej

Důležité také pro celý Boston je, že pokračuje 37letý Patrice Bergeron. I toho oznámil Boston ve stejný den jako Krejčího.

„Nejsem si jistý, kolik let nám zbývá, ale vracíme se, abychom něco dokázali, protože týmu věříme. Takže uvidíme, co se stane,“ přemýšlel český centr, který si minulou sezonu splnil sen.

Zahrál si za Olomouc, kde s hokejem začínal. Pro celé Česko to byla velká událost, fanoušci na něj chodili po celé zemi a Krejčí na ledě předváděl neskutečné kousky.

„Bylo to úžasné. Bylo to ještě lepší, než jsem si myslel, že bude. Být s rodinou skoro každý den, to bylo výjimečné. Budu si to pamatovat navždy… Své rodině (manželce a dětem) jsem ukázal, kde jsem vyrůstal, moje nejstarší dcera chodila do školy. Byla to skvělá zkušenost,“ chválil si.

„Návrat domů? Bylo to ještě lepší, než jsem si myslel, že bude. Být s rodinou skoro každý den, to bylo výjimečné. Budu si to pamatovat navždy."

Jeho spoluhráči si moc přáli, aby hvězdný útočník ještě jeden rok v Olomouci přidal. Jan Káňa třeba psal zprávu Krejčímu. Lanaření ale nepomohlo.

„Samozřejmě mi to bude chybět, bude mi chybět moje rodina, moji přátelé, moji spoluhráči z minulého roku – ale cítím, že jsem zpátky tam, kam patřím,“ vzkázal.

Když jeho Olomouc vypadla v předkole play off proti Vítkovicím, spekulovalo se, že by mohl už tehdy zamířit do Bostonu, ale nic takového ve hře nebylo. „Zavázal jsem se na jeden celý rok,“ vysvětloval.

„Poté, co jsme vypadli, jsem měl nějaké telefonáty. Ale načasování nebylo správné.“

V Olomouci zanechal nesmazatelnou stopu. Jeho bývalí spoluhráči nebo trenéři mu tak budou fandit zase v nejlepší hokejové lize světa.

„Cítím, že mám stále co nabídnout. Vím, že lidé mluví o mém věku, ale je to jen číslo."

Krejčí bude útočit na velkou metu – 1000 utkání v základní části NHL. Chybí mu k tomu 38 zápasů.

„Cítím, že mám stále co nabídnout. Vím, že lidé mluví o mém věku, ale je to jen číslo. Cítím, že jsem v dobré kondici,“ zakončil bostonský navrátilec.

Foto: nhl.com

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz