Křeč na ledě, pískot v hledišti. Dukla na pokraji velké paniky

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

11. dubna 2018, 14:34

Milan Sochor

Jihlavská Dukla se ještě v půlce baráže držela na jejím čele. Jenže její náskok byl minimální a stačilo jediné utkání, aby se jí dostal do ruky Černý Petr. Celek z Vysočiny prohrál potřetí v řadě. Kladnu na domácím ledě podlehl 0:2 a klesl na sestupovou třetí pozici.

Jágr Chance liga

Při pohledu na poslední výsledky je i laikovi jasné, co stojí za propadem Jihlavy. „Přestali jsme dávat góly. To se změnilo. Před tím nám to tam docela padalo a alespoň nějaké body jsme dokázali urvat. Teď se poslední tři zápasy trápíme. Nepadá nám to tam. Ve Varech musíme vyhrát, jinak už tady bude velká panika. Nic jiného nám nezbývá,“ je si vědom Adam Zeman.

Domácí zasypali Lukáše Cikánka 33 střelami, ani to však nestačilo. Kladenský fantom, který má v baráži téměř 94% úspěšnost zákroků, za svá záda nepustil žádnou. „Dobře blokovali střely. Možná jsme se je málo snažili prostřelovat. Musíme víc chtít dát gól. Za dva zápasy jsme dali jeden, což je v baráži málo. Musíme víc střílet,“ hledá příčinu útočník, jenž se naposledy trefil ve třetím barážovém utkání proti Litvínovu.

Svěřencům Petra Vlka navíc nepomohla ani rychle inkasovaná branka. Rytíři se prosadili už po necelých čtyřech minutách. „Když dostanete první gól, tak se pak hraje hnedka hůře. Chtěli jsme dát první jeden, dva góly, ať se to uklidní. Bohužel se to nepovedlo a dostali jsme. Pak už to byla taková křeč. Nedokázali jsme dát gól, vzchopit se, nic,“ popisuje těžké chvíle odchovanec Dukly.

Chtěli jsme být bodově jinde, smutní Zeman

Jihlavské hokejisty při odchodu do kabin provázel pískot z tribun. „Po tomhle kole jsme chtěli být bodově jinde. Prostě jsme ve srač*ách a musíme se z toho dostat sami. Nikdo nám nepomůže, jedině my si to musíme ukopat,“ neschovává se Zeman. Velkou roli teď bude hrát psychická síla. „Něco jsme si k tomu řekli. Na trénink přijdeme s čistou hlavou a musíme začít od znovu,“ hledá recept šestadvacetiletý forvard.

Barážisté mají dva dny, aby se připravili na další důležité kolo, které může hodně napovědět. Dukla po dvou domácích zápasech odcestuje k venkovnímu utkání. Může to být z určitého pohledu výhoda? „Diváci nás tu na jednu stranu tlačí dopředu, na druhou stranu tam možná budeme mít klid soustředit se sami na sebe. Nevím. Uvidíme, jak to v pátek dopadne,“ uzavírá Adam Zeman.

Sestřih utkání HC Dukla Jihlava – Rytíři Kladno

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz