Král udeřil Davídka vyrážečkou do obličeje a pyká, vynechá dva zápasy

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov,cz

Litoměřický brankář Tomáš Král pyká za zkrat v Přerově, kdy udeřil Milana Davídka vyrážečkou do obličeje a od rozhodčích vyfasoval trest ve hře! K automatické stopce na jedno střetnutí mu disciplinárka zastavila činnost na jeden další zápas.

HokejkaTV

K incidentu došlo v čase 56:55. Tomáš Král neudržel nervy na uzdě a poté, co zachytil kotouč nahozený útočníkem Milanem Davídkem, udeřil protihráče vyrážečkou do obličeje.

Za to od hlavních rozhodčích Radka Wagnera a Jana Doležala dostal nejvyšší možný trest – trest ve hře – za zásah do oblasti hlavy a krku a musel předčasně pod sprchy.

„Davídek se nedopustil žádného jednání, které by jakýmkoliv způsobem Krále ohrozilo, takže lze vyloučit, že by jednal instinktivně v rámci sebeobrany,“ má jasno disciplinárka.

Vzhledem k tomu, že Davídek neutrpěl žádné zranění a Král nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán, sáhla komise k zastavení činnosti do 21. února.

Stadion se musel bez brankářské jedničky obejít už proti Motoru, teď Král přijde také o důležitou bitvu o play off v Prostějově. Do branky se může vrátit v sobotu proti Kadani.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz