Král opouští Piráty, jde do ciziny. Rašner a Grman uspěli na zkoušce

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

11. srpna 2017, 14:44

Adam Bagar

Chomutov hlásí posily do zadních řad, místo v týmu si na zkoušce vybojovali beci Alex Rašner s Máriem Grmanem. Trenérský triumvirát Pirátů v čele s Vladimírem Růžičkou naopak přišel o brankářskou dvojku Tomáše Krále, který se rozhodl odejít do zahraničí. Klub o tom informoval v tiskové zprávě.

HokejkaTV

Čtyřiadvacetiletý gólman v uplynulé sezoně zasáhl do dvanácti extraligových střetnutí, když k jedenácti ze základní části přidal jedno v povedeném play off. V letošní přípravě se představil v polovině duelu s Libercem, další starty však za Piráty nepřidá.

Kdo nahradí brankáře Krále? Vyřešíme si to z vlastních zdrojů

Plzeňský rodák se totiž dohodl na ukončení smlouvy. "Tomáš za námi přišel, že má nabídku ze zahraničí. Požádal nás, jestli bychom ho uvolnili. My jsme mu vyhověli, takže od nás odchází," líčí sportovní manažer a zároveň hlavní trenér Vladimír Růžička.

Král měl stejně jako loni krýt záda Jánu Lacovi, o post chomutovské dvojky se nyní porvou jiní gólmani. "Vyřešíme si to z vlastních zdrojů," prozrazuje kouč Pirátů. Šanci dostanou třeba Tadeáš Dvořák, Štěpán Lukeš, Dominik Pavlát nebo Michal Danylec.

Rašner a Grman se mi líbí. Potvrdili, co od obránců očekávám

Naopak dres Chomutova budou v následující sezoně oblékat beci Alex Rašner a Mário Grman, kteří uspěli na zkoušce. "Oba se mi líbí. Potvrdili, co od beků očekávám, a plní přesně to, co po nich chci," pokyvuje spokojeně lodivod chomutovské střídačky.

Jednadvacetiletý Rašner přišel na sever Čech z Olomouce, kde v předchozích sezonách zapsal 94 extraligových startů. O rok mladší Grman hrál naposledy v Žilině, dvě sezony působil také v kanadské WHL. Oba se představili na MS hráčů do 18 a 20 let.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz