Kovářova letka srazila Švédy! Hodně nás to baví, libuje si český kapitán

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

(LEKSAND, od našeho zpravodaje) Oba parťáci mu v rozhovorech před turnajem složili komplimenty. Jan Kovář v duelu proti Švédům potvrdil, že je minimálně evropská klasa. S Andrejem Nestrašilem a Michalem Řepíkem zahráli výborně. Tahle ofenzivní letka složila soupeře na lopatky, zařídila dva ze tří českých gólů.

HokejkaSHOPvanoce

Jak vypadá vaše hodnocení zápasu? Byl podle představ?
Dobře jsme chytili začátek. V první třetině se nám dařilo hrát převážně u nich, měli jsme nějaké šance a dostali do sebe sebevědomí, že můžeme hrát. Z toho se výsledek také narodil.

Výhra na úvod turnaje zvedne sebevědomí, co říkáte? 
Je to hodně důležitý výsledek, musíme věřit tomu, co hrajeme. Teď to bylo vidět. Pro nás je to skvělé povzbuzení.

Vaše formace s Nestrašilem a Řepíkem vypadá hodně dobře. Zdá se, že si rozumíte.
Baví nás to spolu. Se Švédy jsme odehráli zápas převážně v útočné třetině, což vás baví vždycky. Byli jsme hodně na puku. A ta nahrávka od Andreje na gól? Nádhera! U mě to bylo jenom o to, abych dobře nastavil hokejku.

» Spokojený Říha po Švédech: Pokud budou hráči věřit, má to smysl!

Vypadalo to, jako že jste mrknul na Nestrašila a bleskově vystartoval.
Tam byly moje tradičně rychlé nohy (směje se). Ne, Nesty mi dal skvělou a hlavně dobře prudkou nahrávku. Gólmanům se tohle hrozně špatně chytá, když vám to vyjde.

Přispěl k vítězství českého týmu tak velmi dobrý forčeking?
Jasně, ten byl dobrý. Na začátku druhé třetiny jsme byli tedy až moc hrrr a začali trochu propadat. Takže jsme se vrátili k tomu, co jsme hráli na začátku. A bylo to dobré.

Neměl jste strach o výsledek, když navzdory střelecké převaze nepřicházely další české góly?
Trochu tam obavy byly, hráli jsme pár oslabení. Ale Švédové žádné velké šance neměli, a když už se do něčeho dostali, Roman Will to všechno skvěle pochytal. Celkově to byla odzadu hodně dobrá práce.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Zdá se, že Švédsko je vaším oblíbeným soupeřem. V únoru jste Tre Kronor nastřílel hattrick, teď další vítězství...
Každý má nějakého soupeře, proti kterému se hraje lépe i hůř. Teď to vyšlo na Švédy. Tak je dobře, že se s nimi hraje několikrát ročně.

Co jste říkal na atmosféru v hale?
Nic moc. Bylo tady hodně dětí, žádné fandění. Ale ono to ve Švédsku málokdy bývá nějak bouřlivé. Spíš bych řekl, že to byla taková klasika.

Musel být fajn pocit vidět fanoušky, jak před koncem předčasně odcházeli domů.
Jo, zase nemají tolik možností svoje hráče vidět, takže není ani pro švédské kluky moc příjemný, když vidí, že lidi jdou pryč z haly ještě před koncem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz