Kovařčík po životním gólu: Titul je blízko, ale zároveň strašně daleko!

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Byl to boj do posledních sil. Na krev, jak se říká. Hokejisté Liberce a Třince svedli v pátém finále Generali play off nádhernou bitvu, která se zařadila mezi nejdelší zápasy extraligové historie. Rozhodlo až druhé prodloužení, v čase 86:11 se trefil Ondřej Kovařčík a Oceláři mají rázem k titulu blíž!

HokejkaTV

Třinecký bojovník je svátečním střelcem, v letošním play off dosud neskóroval. "Kluci mi říkali, že jsem si to schovával na tu správnou chvíli. Pro mě je to splněný sen," říká nadšeně. Na tuhle trefu jen tak nezapomene, pro Varaďovu armádu totiž znamená velkou výhodu. "Jenže hokej je ošidný. Titul je blízko, ale zároveň hodně daleko," upozorňuje.

Ondro, byl to zatím váš životní gól?
Dá se říci, že asi jo. Loni jsem dal podobný, když jsme postoupili do finále. Ty dva řadím asi nastejno, ale tenhle je teď nejvíc. Kvůli tomu se to hraje. Druhé prodloužení pátého zápasu... To je pro každého hokejistu splněný sen.

Zkuste popsat klíčovou situaci, která zápas rozhodla?
Viděl jsem, že to je přečíslení, šel jsem rovnou do brány. Aron to vystřelil, já viděl, jak se puk odrazil od zadního plexi. Jak to tam padá. Modlil jsem se, ať to spadne brzy. Pak jsem do toho jen plácnul. Štěstí stálo při mně.

Pikantní je, že šlo o vaši první trefu v letošním play off.
Kluci říkali, že si to schovávám na tu správnou chvíli. Měli pravdu. Já nepřestával věřit, že mi to tam spadne.

Chvilku předtím tam byla velká chyba, Liberec měl šanci, aby zlomil duel v svůj prospěch.
Chtěl jsem nahrát bekovi, ale jeden jejich hráč se tam zjevil. Plácl do toho hokejkou, naštěstí to spadlo vedle (uleví si). Snažil jsem se na to nemyslet a jít dál.

Co rozhodlo? Bojovnost! má jasno Ocelář Hrňa

Jak jste na tom byli se silami? Zápas šel do druhého prodloužení, byl ohromně fyzicky náročný.
Takhle dlouho jsem ještě nikdy nehrál (usměje se). Já se cítil naštěstí dobře, ale vím, že kluci toho měli plné zuby. Hlavně obránci. Protože během prvního prodloužení jsme měli kliku, že nás podržel gólman.

Celou dobu to byl boj o každý metr ledu, žádná velká hokejová krása. Což se asi dalo čekat, že?
Je to finále. Strašně vyrovnané! Jde vidět, že se oba týmy znají. Už je skoro květen. Teďka jsem fakt rád, že jsme to páté utkání vyhráli.

Kdy vám v něm bylo nejhůř?
V prvním prodloužení. Tam nás mleli, ale zuby nehty jsme to naštěstí ubránili.

Neobjednávali jste si po prvním nastavení jídlo? Nikdo nevěděl, jak dlouho se bude ještě hrát.
To jo, no. Ale my věřili, že sil máme dost. Doufám, že zabereme a vyhrajeme i příště.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Obecně platí, že kdo v sérii ovládne pátý zápas, má velkou výhodu. Předpokládám, že přesně tohle jste si před bitvou říkali.
Určitě. Kdo vyhraje, má mečbol. Velkou psychickou výhodu. Liberec hrál navíc doma. Teď jedeme k nám, doufám, že fanoušci nás poženou. Nechci říci, že budeme slavit, abych to nezakřikl. Ale uděláme maximum, abychom to doma ukončili.

Jak těžké bude srovnat si to správně v hlavách?
V šatně jsme si říkali, že to je blízko, ale zároveň strašně daleko. Stát se může cokoli, hokej je hrozně ošidný. Před domácími fanoušky, kteří nás určitě poženou, tam necháme všechno! A budeme věřit.

Mohou se soupeři ještě něčím překvapit?
Nevím. Myslím, že týmy jsou tak dobře načtené a kvalitní, že to by musela být velká věc, aby jeden druhého něčím překvapil. Přece jen to je vyrovnané, ani jedno z mužstev ničím extra nedominuje. Řekl bych, že ten obrázek bude podobný i v šestém zápase.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz