Kovařčík po Spengler Cupu: Můžeme se měřit s těmi nejlepšími

Foto: hcocelari.cz

Oceláři na Spengler Cupu skončili již ve čtvrtfinále. Hráči s drakem na prsou ve švýcarském Davosu nevyhráli ani jeden zápas, na turnaji skončili s tristní bilancí tří vstřelených branek ve třech duelech. Špatná koncovka rozhodla o tom, že Slezané skončili už ve čtvrtfinále, kdy nestačili na domácí celek. Utkání i celý turnaj hodnotí Ondřej Kovařčík.

Nový fanshop

V základní skupině Torriani se Oceláři utkali s ruským Magnitogorskem a finskou KalPou. V duelu s týmem Josefa Jandače hráči s drakem na prsou byli lepším týmem, neefektivita v zakončení ale Oceláře stála vítězství. To stejné se opakovalo i o den později, kdy Třinečtí prohráli s Kuopiem. Lídr české extraligy tak musel do čtvrtfinálového souboje, ve kterém je čekal domácí Davos. Slezané znovu měli dostatek šancí, ani tentokráte ale nevstřelili více než jednu branku.

„Přišlo mi, že se na Spengler Cupu hrál více hokej, nebylo to tak svázané taktikou, jako v domácí extralize. Je to turnaj, žádné další body se nepočítají. Mně osobně se hrálo dobře, myslím, že všichni kluci odehráli výborný turnaj. Nedali jsme sice góly, v mezinárodní konkurenci jsme ale ukázali, že se můžeme měřit s těmi nejlepšími,“ hodnotil Ondřej Kovařčík švýcarský turnaj.

Další prohra, která znamená konec na turnaji. Jak jste viděl zápas?
Byli jsme Davosu důstojným soupeřem, místy jsme dokonce byli lepší. O osudu utkání rozhodlo naše neproměňování šancí, které nás trápilo celý turnaj. Tohle byl ten klíčový faktor.

Tři zápasy, tři branky. Je tam společný jmenovatel příčin?
Trápilo nás to celý turnaj, nejen mě, ale i ostatní kluky. Na tréninku na tom musíme zapracovat, já věřím, že se to do další fáze extraligy zlepší a budeme střílet více gólů.

„Poměřili jsme se s ostatními kluby, byli jsme konkurenceschopní."

Hráli jste hodně často v oslabení, jak moc to ubíralo síly?
Tohle stojí strašně moc sil. My si říkali, že tady určitě nedostaneme více přesilovek než domácí. Počítali jsme s tím, stejně jsme ty chyby a fauly udělaly. Stálo nás to hodně sil, tohle pak na konci rozhodly, kdy jsme nebyli schopni srovnat.

Jak byste porovnal Spengler Cup a extraligu?
Je to trošku jiné. Přišlo mi, že se na Spengler Cupu hrál více hokej, nebylo to tak svázané taktikou, jako v domácí extralize. Je to turnaj, žádné další body se nepočítají. Mně osobně se hrálo dobře, myslím, že všichni kluci odehráli výborný turnaj. Nedali jsme sice góly, v mezinárodní konkurenci jsme ale ukázali, že se můžeme měřit s těmi nejlepšími.

Dá vám tento turnaj něco do dalšího průběhu extraligy?
Jen zkušenost se poměřit s týmem z KHL, Švýcarska a Finska nám dá hodně. Poměřili jsme se s ostatními kluby, byli jsme konkurenceschopní. Od toho se můžeme odrazit a navázat na to v domácí soutěži.

„Neproměňování šancí nás trápilo celý turnaj. Tohle byl ten klíčový faktor."

Jak těžké je hrát do půl jedenácté večer? Tohle v extralize není běžné.
Tohle jsem zažil poprvé. Člověk neví, kdy si dát snídani, oběd, svačinu. Je to zvláštní, já osobně s tím ale neměl větší problém.

Kovařčíkům se dařilo. Vy jste dal gól, brácha v Chance lize navíc hattrick.
O tom jsem ani nevěděl, musím mu napsat, je to super. Já měl hodně šancí, nakonec mi tam spadla taková dorážka. Takový je hokej, bohužel.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz