Kovář se vrací do Plzně! Oceláře v CHL čeká švýcarská bitva o postup

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Skupinová fáze Ligy mistrů jde do finiše. Zatímco už postupující Plzeň od 17 hodin vyzve Zug s Janem Kovářem v sestavě, Oceláři si to od 19:45 rozdají o play off na ledě Lausanne.

HokejkaTV

Dnešní program českých klubů v CHL

17:00 HC Škoda Plzeň – EV Zug
19:45 Lausanne HC – HC Oceláři Třinec

Už dva jistí osmifinalisté se v Plzni porvou o první místo ve skupině. Indiáni mají švýcarskému Zugu co vracet, před týdnem na jeho ledě podlehli v omlazené sestavě jasně 2:5 a ztrácejí na něj tři body. Manko nyní touží před svými příznivci umazat.

„Chceme vyhrávat všechny zápasy a přenést si to i do extraligy. Nic nebereme na lehkou váhu a chceme potěšit fanoušky. Komu se poštěstí hrát s nejlepšími týmy v Evropě... Navíc nám to může hodně pomoci,“ má jasno plzeňský útočník Jan Eberle.

Na západě Čech se moc těší na Jana Kováře, jenž ještě na jaře za Plzeň válel. Proti „svým“ hrál už ve Švýcarsku, bylo to pro něj zvláštní. „Emočně to pro mě byl úplně jiný zápas. Plzeň je můj hokejový domov a bylo divné vidět, jak dostává gól,“ říká.

Foto: Philipp Hegglin, hcskoda.cz

„Třinecká“ skupina je pořádně zamotaná, o dvě postupová místa dál hrají všechny čtyři týmy. S devíti body vede tabulku Lausanne, druzí jsou Oceláři s osmi body, stejně jich má na kontě i třetí Junosť Minsk, další tři body pak ztrácí poslední Lahti.

I Finové však mohou při souhře výsledků a následné minitabulce slavit postup. Pokud Třinec nechce nic ponechat náhodě a spoléhat na duel v Bělorusku, kde se hraje už o hodinu a tři čtvrtě dříve, musí ve Švýcarsku zapsat jakékoliv vítězství.

Porazit svěřence legendárního Fina Villeho Peltonena se mu podařilo už doma, kde triumf 2:1 v prodloužení vystřelil Matěj Stránský. „Výsledek nám dává šanci bojovat o postup ze skupiny. Teď se rozhodne, kdo půjde dál,“ ví kouč Václav Varaďa.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Další program českých klubů v CHL

Středa 16. října:
17:00 Mountfield HK – Graz99ers
19:30 Bílí Tygři Liberec – Augsburger Panther

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz