Kovář po kanonádě litoval Dynamo: Jejich situaci jim vůbec nezávidím

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

I kdybychom referovali o dorostenecké soutěži, 11:1 by bylo pozoruhodným výsledkem. Jenže tentokrát ho zapsala extraligová Plzeň, která na svém ledě deklasovala trápící se Pardubice.

Jágr Chance liga

Byl to zápas jednoho týmu, jenž byl prakticky rozhodnutý od samotného startu utkání. První minuta: první přesilovka domácích. Druhá minuta: první gól v síti Východočechů. Šestá minuta: druhá branka. A takhle telegraficky bychom mohli projít celých 60 minut trápení Dynama. „Ale nebyl to tak jednoduchý zápas, jak se vám pochopitelně při pohledu na výsledek zdá,“ uvedl Jan Kovář.

„Vedli jsme rychle 2:0, ale pak jsme měli slabší pasáž, kdy nás Pardubice přehrávaly. Kdyby tam skórovaly, mohli jsme se tu bavit o něčem jiném,“ dodal plzeňský střelec a jedním dechem dodal, že na hosty postupem času padala i větší deka propletená smůlou. „Nám to tam napadalo a pomohli jsme si přesilovkami. Zato Dynamo na co sáhlo, nebylo to ono. Třeba náš desátý gól – Ondra Kratěna vystřelil a soupeř si to sám srazil mezi nohy gólmana.“

Navrátilec do české nejvyšší soutěže velice sympaticky vyjádřil podporu Pardubicím, které se plácají na dně tabulky a marně hledají jakoukoli protizbraň. „Vůbec jim jejich situaci nezávidím. Jsou tradičním klubem a přeju jim, aby se z ní dostaly a splnily si nějaký cíl, který mají," pravděpodobně referoval ke stále přibližující baráži.

Dva rychlé góly nás uklidnily, těší Kantnera

Indiáni si služby Jana Kováře nemohou vynachválit. Ani jinak na pochvalu skoupý Jiří Hanzlík, asistent trenéra Škody, nechodil kolem horké kaše: „Honzův příchod byl pro nás dar. Jeden hráč dokáže takhle ovlivnit tým!“ A fanoušci modrobílého hokeje, kteří si s rostoucími výkony Plzně nacházejí častěji cestu na tribuny, mohou nadšeně tleskat spolupráci první lajny, kde vedle Kováře exceluje Milan Gulaš a Miroslav Indrák.

Kovář proti Pardubicím zaznamenal dvě branky a navrch přidal jednu asistenci. Ale gólových zápisů mohlo být ještě víc. „Šancí jsem měl hodně, především Guli mi to tam hodně servíroval. Asi jsem si to vybral na začátku, protože pak už jsem žádný gól nepřidal. Můžu se zlobit jen sám na sebe, protože kolegové z lajny mi příležitostí vypracovali opravdu hodně,“ pěl chválu na své spoluhráče.

Doufám, že se v sobotu vrátíme do práce a nebudeme jen v euforii

Jak skóre narůstalo, akce vedené elitní letkou Plzně často zaváněly až exhibičním pojetím. „To opravdu bylo dané jen tím, že jsme tak vysoko vedli. Proto jsme si dovolili víc, zkoušeli jsme prohazovat hráče a tak. Prostě nad rámec toho, co bychom normálně hráli,“ vysvětloval Kovář.

Už necelou půlhodinu po výhře 11:1 ale nabádal k ostražitosti. „Vážně doufám, že se v sobotu ráno vrátíme do práce a nebudeme jen v euforii. Čeká nás zápas ve Zlíně, v němž musíme začít od začátku, protože ten když prospíte, těžko se proti tak houževnatému soupeři vracíte do utkání. A my si jedeme pro body!“ zavelel Jan Kovář.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz