Kousal byl vyřazen z kádru Dynama. Měl řídit pod vlivem kokainu

Foto: hcdynamo.cz

Mají za sebou mizerný vstup do sezony, v pardubickém Dynamu teď navíc musejí řešit nečekanou nepříjemnost. Klíčový útočník Robert Kousal měl údajně řídit pod vlivem kokainu, vedení klubu ho proto do vyšetření případu vyřadilo z kádru. Východočeši o tom informují na sociálních sítích.

Fanshop národního týmu

Na skutečnost upozornila MF DNES. Kousal se podrobil policejní kontrole a měl mít pozitivní orientační test na kokain. Podle zmíněného zdroje došlo k události v úterý kolem 13. hodiny v katastru obce Staré Hradiště. Důvodem kontroly údajně byla skutečnost, že řidič při výjezdu od benzinové pumpy nerespektoval přikázaný směr jízdy.

„Mohu potvrdit, že muž ročník 1990 měl při orientačním testu pozitivitu na kokain. Muž byl podroben dalšímu vyšetření biologického materiálu. Jeho výsledky policii zatím známy nejsou,“ uvedla pro MF DNES policejní mluvčí Markéta Janovská.

Reakce pardubického klubu? Kousal byl do vyšetření případu vyřazen z mužstva. „Na základě informací z médií jsme Roberta Kousala vyřadili z týmu. Do oficiálního stanoviska Policie ČR Robert Kousal nebude u mužstva. Jakmile bude jasné stanovisko Policie ČR, dáme oficiální vyjádření, jak budeme situaci řešit," uvedl na klubovém webu člen představenstva a sportovní ředitel Dušan Salfický.

Představitelé Dynama čekají na prošetření případu. Jestli se potvrdí, že útočník s reprezentační zkušenostmi skutečně řídil pod vlivem drog, budou striktní. „Pokud se oficiálně prokáže pozitivní test na drogy, okamžitě s ním ukončíme smlouvu," uvedl na sociálních sítích majitel klubu Petr Dědek.

"Na základě informací z médií jsme Roberta Kousala vyřadili z týmu. Do oficiálního stanoviska Policie ČR Robert Kousal...

Zveřejnil(a) HC Dynamo Pardubice dne Pátek 13. listopadu 2020

Podobný případ se v souvislosti s pardubickým hokejem řešil v roce 2018, tehdy byl při řízení pod vlivem kokainu přistižen obránce Petr Čáslava, který je aktuálně jedním z asistentů hlavního kouče Milana Razýma.

Robert Kousal je jedním z klíčových útočníků Dynama, v letošním ročníku zatím sehrál šest utkání TELH s bilancí gólu a nahrávky. Účastník mistrovství světa 2016 a 2018 si v minulosti vyzkoušel ruskou KHL, působil ve Švýcarsku či ve Švédsku.

Východočeši dnes nastoupí ve Zlíně bez něj, klub během uplynulých hodin přivedl dvě posily: v obraně bude k dispozici zkušený slovenský bek Marek Ďaloga, ofenzivu má osvěžit kanadský bojovník Anthony Camara.

Foto: HC Dynamo Pardubice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz