Kousal a Dynamo? Jsme v kontaktu, potvrdil šéf klubu. Brankáře povede Rybár

Foto: shl.se

Představili zatím největší letní posilu Jana Koláře, několik dní předtím zástupci Dynama potvrdili složení trenérského štábu. V Pardubicích se maximálně snaží, aby v příštím ročníku neopakovali mizernou sezonu 2018-19, pomoci jim k tomu má i trošku jiná koncepce při budování kádru.

NHL 20

Zatímco v nedávné minulosti platila i z finančních důvodů především sázka na cizince, letos je záměr trošku jiný. Krajánci v mužstvu budou, nicméně Dynamo chce jít především cestou hráčů, kteří mají vztah ke klubu a městu. Jan Kolář to přesně potvrzuje, vedení Dynama se snaží získat i jiné bývalé hráče.

„Věřím, že by Honza Kolář nemusel být posledním, který se před letošní sezonou vrátí do Pardubic. Myslím, že v naší filosofii by mělo být omezení cizinců, ale jelikož jsme hráli dlouhou baráž, tak nám stejně nic jiného nezbývá, doplnit kádr zahraničními hráči.“ připomněl na tiskové konferenci hlavní kouč Ladislav Lubina.

Foto: hcdynamo.cz

Představitelé Pardubic přemýšlejí o příchodu ostříleného útočníka. „Jednoho nového máme ve hře, pracujeme i na dalších. Věřím tedy, že nezůstaneme jen u Honzy Koláře. Není tajemstvím, že jsme v kontaktu s Robertem Kousalem," řekl předseda představenstva a generální ředitel klubu Martin Sýkora.

Robert Kousal strávil uplynulý ročník ve švédským týmu Brynäs Gävle, sehrál 40 utkání SHL, vstřelil devět branek a přidal šest nahrávek. Dvě sezony předtím strávil bojovný útočník ve švýcarském Davosu, na kontě má také štace v ruských týmech Viťaz Podolsk a Metallurg Novokuzněck, kde okusil Kontinentální ligu.

Osmadvacetiletý rodák z Vyškova se mezi elitu prosadil v Pardubicích, extraligu tam hrál do ročníku 2013-14, kdy odešel do zmíněné KHL. Jednu sezonu strávil v kanadském juniorském týmu Oshawa Generals. Kdyby se účastník MS 2016 a 2018 rozhodl pro návrat do Dynama, učinil by tak po necelých šesti letech.

Foto: suedostschweiz.ch

Na páteční tiskové konferenci představitelé Dynama naznačili, že by kádr ještě doplnili o další posily. Jedna novinka se týká rovněž trenérského štábu. „Tento týden se nám povedlo domluvit na spolupráci s Pavolem Rybárem ze Slovanu Bratislavu, který bude novým trenérem brankářů," informoval Martin Sýkora.

Bývalý gólman slovenské reprezentace v minulosti úspěšně chytal za Skalici, Znojmo, Slovan Bratislava, krátce se objevil i v dresu ruského Chabarovsku. Účastník pěti světových šampionátů a dvou olympijských her byl v letech 2012-19 trenérem brankářů Slovanu. Jeho syn Patrik ještě loni chytal za Mountfield HK, nyní má za sebou první rok v organizaci Detroitu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz