Koupání Kacetla? To jsem nezažil, hlásí Orsava. Kousal čekal 10 vteřin

Foto: Jan Pavlíček, hcdynamo.cz

15. září 2017, 21:26

Václav Jáchim

Pro oba soupeře to byl důležitý a také velmi těžký zápas. Bruslaři z Mladé Boleslavi chtěli napravit předchozí domácí selhání s Chomutovem, Dynamo před svým publikem už padlo dvakrát a na kontě mělo jen skalp Zlína. Vzájemný duel nakonec vyšel lépe domácím, mimo jiné proto, jelikož prokázali lepší finální fázi i útočnou práci. "Pro nás hodně cenné vítězství. Vydřené. Nebyl to ideální výkon, určitě umíme hrát lépe, než jsme předvedli. Ale jsme moc rádi za tři body," říká Jakub Orsava.

Nový fanshop

Útočník, jehož zdobí schopnost tlačit se do brány a přesně zakončovat, přispěl málo vídanou akcí, po níž docílil třetí trefy domácích. V čase 22:56 dostal Orsava puk do pardubického klece poté, co neskutečně koupal gólmana Kacetla i jeho parťáky v brankovišti. Za brankou několikrát zkoušel trefit, nakonec se s kotoučem natáhl k opačné tyčce a mohl jásat. Nádherný gól!

Šikula Orsava: Čtyřikrát za sebou zpoza brány jsem ještě nestřílel 

"Vyšlo to krásně," libuje si bývalý hokejista Třince, který nedávno nosil i pardubický dres. "Čtyřikrát za sebou jsem zpoza branky ještě nikdy nestřílel. V brankovišti byli asi čtyři soupeři, zkoušel jsem to několikrát a pokaždé se ke mně puk vrátil. Pak jsem to potáhl na druhou stranu, možná i trošku ze zoufalství. A vyšlo to. Hodně se štěstím," usmívá se spokojeně. Podobná paráda se v dnešním hokeji moc nevidí. "Zpoza brány jsem už asi nějaký gól dal. Ale ne takový, že jsem to tam tolikrát zkoušel propasírovat. To jsem nezažil," přiznává Orsava.

Sestřih utkání 4. kola TELH: BK Mladá Boleslav – HC Dynamo Pardubice

Jeho lahůdka znamenala boleslavské vedení 3:1. Ačkoli Východočeši zlobili a bojovali, náskok Bruslařů dohnat nedokázali. Znovu se potvrdilo, že tým z města aut na Dynamo umí. Šestice posledních vzájemných duelů totiž skončila podobně. Čím to? "Nevím, možná jen shoda okolností. Každý zápas je jiný. Vždycky se snažíme hrát svoji hru, plnit vlastní systém.Pokud to děláme, dokážeme hrát s každým," reaguje.

Ačkoli se Bruslaři radovali z prvního domácí úspěchu v sezoně, Orsava viděl na výkonu také nedostatky. "Moc nám nejely nohy. Docela trvalo, než jsme se do toho dostali. Naštěstí se nám v první třetině podařilo dát dva góly, což nás trošku uklidnilo. Pořád jsme si říkali, že musíme zabrat, nebylo to úplně ono." Mohlo se promítnout i velké očekávání? Aby byl tým v klidu potřeboval nutně uspět. "Jasně, chtěli jsme potvrdit body z Brna. Je důležité, že jsme to zvládli," kvituje.

Gól po 10 vteřinách premiéry? Famózní, úplně super, září Kousal

Jedním přesným zásahem přispěl domácím také Pavel Kousal. A mladý útočník, jenž loňský ročník strávil v kanadské juniorské WHL, na to nikdy nezapomene. Jihlavský odchovanec totiž prožil unikátní extraligové premiéru. V úvodním duelu čekal pouhých deset vteřin na první gól. "Úplně super. Hned první střídání, famózní!" září štěstím. Kousal skóroval při přesilovce ve 14. minutě, kotouč mu přistrčil Lukáš Žejdl. "Najížděl jsem si a viděl, že jejich gólman kouká do rohu. Tak jsem puk rychle hodil na bránu. A spadlo to tam. Ani jsem tomu nevěřil," kroutí hlavou.

Památeční kotouč poputuje do osobní sbírky nejcennějších relikvií. "Jo jo, puk mám. Martin Látal mi pro něj jel," usměje se. Tahle trefa také bude stát jistý obnos do klubové kasy. "Ještě nevím kolik, zatím nikdo nic neříkal. Ale něco zaplatit asi musím," povídá s nadhledem. Jak to tak bývá, Kousal naskočil do ostrého startu víceméně náhodou. Původně s ním trenéři Augusta a Ujčík nepočítali. Jenže během pátečního dne se situace změnila. "Byl jsem ve škole, zrovna skončila pátá hodina. Volal mi pan trenér, že se mám dostavit na zimák. Že jednomu hráči není dobře. Bylo asi 12:30," upřesňuje.

Oním marodem je Jakub Klepiš, jeden z nejzkušenějších Bruslařů nebyl fit, Kousalovi rázem zasvítila šťastná hvězda. Dosud totiž na první extraligový duel čekal, úvodní soutěžní zápas absolvoval za Ústí nad Labem ve WSM Lize. "Oproti extralize to je rozdíl. Byl jsem tam i s Ondrou Najmanem, v Třebíči jsme vyhráli 6:3," hlásí. Teď si Kousal může odškrtnout extraligový křest, jaký se povede málokomu. "Pocity jsou fakt nádherné," uzavírá spokojeně.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz