Koukalův zkrat prohrál Hradci zápas! Přetáhl jsem ho, aby mě pustil, líčí

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

29. října 2018, 8:40

Martin Voltr

Měl to být večer, kdy Hradec Králové oslaví velký svátek výhrou a návratem do čela extraligy. Tedy dvě třetiny to tak vypadalo. Jenže ve třetí Sparta dotáhla dvoubrankové manko a domácí kapitán Petr Koukal jí pak obrovským zkratem nabídl přesilovku a vítězný gól.

HokejkaTV

Do konce třetí třetiny nechybělo ani pět minut, krátce po sparťanském vyrovnání se domácí zase nadechovali. Jenže místo toho, aby usilovali o návrat do vedení, šli do dlouhého oslabení: Petr Koukal dostal za svůj dřevorubecký zákrok na Tomáše Dvořáka vyšší trest a šel do kabin.

„Šel jsem za bránu pro puk, a on nějak spadl. Asi mě chtěl přidržet a chytil mě za nohu. A ještě tam přepadl nějaký náš hráč a mně se vyvrátila noha. Trochu mi v tom ruplo a nebyl jsem moc kontrolovaný, tak jsem ho přetáhl, aby mě pustil,“ líčí.

Zkrat kapitána! Koukal sekl Dvořáka a musel do kabiny

Zatímco Dvořákův faul nechali rozhodčí bez povšimnutí, ten Koukalův nemohli ani omylem. Po krátké diskusi dali domácímu kapitánovi trest na pět minut a do konce zápasu. Nic jiného jim po takovém zkratu nezbývalo.

„Neměl jsem v úmyslu ho nějak zranit. Byl jsem trochu v panice z toho, abych neměl urvané koleno nebo něco. Nevím, jestli jsem mu měl říct, ať mě pustí. Na to by asi moc neslyšel,“ pokračuje hříšník s hořkosladkým úsměvem.

Dvořák nasadil po ostré sekyře hodně bolestivou grimasu, naštěstí to ale tak tragické nebylo. „Myslím, že je v pohodě. Někdo mi říkal, že šel dokonce i na přesilovku, takže snad je v klidu,“ říká Koukal, který nabídl Spartě šanci na vítězný gól – a ta ji nekompromisně využila.

Završila tak druhý velkolepý obrat ve dvou dnech a Hradec neměl z výborně rozehraného zápasu ani bod. „Je to hokej, prostě se to musí dohrát do konce. Sparta začala víc riskovat, pinčovat, ale dalo se to zvládnout. Samozřejmě nás to mrzí, ale teď máme do pauzy tři zápasy, tak musíme koukat už jenom na ně a tohle hodit za sebe. Doufám, že nedostanu nějaký trest, nebo já nevím, jestli je to teď automatické,“ pokračuje Koukal.

Smejkal o Koukalově zkratu: U něj mě to překvapilo

Mountfield je sice v tabulce pořád na parádním třetím místě, ale jeho výsledky šly razantně dolů. Po sedmi výhrách v řadě prohrál pět ze sedmi zápasů, z posledních tří nemá ani bod.

Budou z nepovedené série pod Bílou věží něco usuzovat? „Že musíme vyhrát teď v úterý,“ nabádá Koukal směrem k Chomutovu. „Derby nám vyloženě nevyšlo, proti Spartě to bylo dobré. Bohužel jsme to nedotáhli. Myslím, že první dvě třetiny jsme byli o dost lepší, měli jsme odskočit. Měli jsme spoustu šancí, bohužel jsme si nepomohli ani v přesilovkách, které nám zatím nelepí,“ hlásí kapitán po nepovedeném supervíkendu.

Hradečtí si ho určitě představovali jinak, už kvůli fanouškům. „Samozřejmě nás to mrzí, povzbuzují nás. Ale nesmíme se z toho složit, musíme dát hlavy nahoru a jít,“ dodává Petr Koukal.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz