Koukal se těší na návrat do Žďáru, po letech si zahraje i s Rolinkem

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

12. července 2018, 12:29

Adam Bagar

Zkušený útočník Petr Koukal si během přípravy na nový extraligový ročník na chvíli odskočí do Žďáru nad Sázavou, kde se představí na exhibici žďárských odchovanců a hvězd v rámci oslav 80 let tamního hokeje. Zápas je na programu 10. srpna od 18 hodin.

Jágr Chance liga

„Je to období, kdy bývají přípravná utkání, takže jsem nejdřív nevěděl, jestli budu mít volno, ale naštěstí nehrajeme žádný zápas. O to je to jednodušší, takže přijedu a mám z toho velkou radost,“ hlásí v rozhovoru pro klubový web hokejzr.cz. „Na zimáku ve Žďáře jsem opravdu dlouho nehrál,“ doplňuje Petr Koukal.

Koukal, Rolinek a Vampola se ve Žďáře potkali s titulem mistrů světa

Na exhibici se mimo jiné představí také Tomáš Rolinek a Petr Vampola, všichni tři se v roce 2010 potkali ve Žďáře s titulem mistrů světa. „Občas si na to člověk vzpomene. I když pršelo, tak přišlo plné náměstí. Hokej je tady nahoře, lidi o něj mají zájem a já věřím, že jich v srpnu uvidíme hodně,“ přeje si Petr Koukal.

„Samozřejmě se na to těším, na zimáku ve Žďáře jsem opravdu dlouho nehrál.“

S patronem akce Tomášem Rolinkem se v týmu potká po delší době. „Naposledy jsme spolu hráli na MS, pak jsme se v Pardubicích minuli. Teď už se potkáme jen při derby jako soupeři. Samozřejmě se na to těším, dělá se to pro lidi a já věřím, že jich dojde co nejvíc a užijí si to s námi,“ pokyvuje zkušený hokejista.

Nečas a Kaut mají obrovský talent, ale jako na Jágra na ně nekoukám

Chybět na Bouchalkách nebudou ani nadějné mladé pušky, Martinové Nečas a Kaut, s nimiž se potkával v extralize. „Jako na Jardu Jágra na ně nekoukám, ale rozhodně mají obrovský talent a byli nebezpeční. Mají to dobře rozjeté a doufám, že potvrdí svoje ambice. Moc jim to přeju,“ říká na adresu českých talentů.

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

Útočník extraligového Hradce Králové si teď užívá zaslouženého volna. „Dostali jsme čtrnáct dní volna a pak jdeme znovu na to. Kádr se hodně změnil, ale v Hradci budeme chtít hrát nahoře tak jako tak. Ačkoliv se tým omladil, tak bychom měli okupovat horní patra,“ myslí si jeden z odchovanců žďárského hokeje.

Rolinek, Koukal či Nečas se vrátí na Bouchalky. Ve Žďáře oslaví 80 let »

Žďárské hvězdy povede další mistr světa Jaroslav Benák, soupeřem jim bude současný výběr druholigových Plamenů. Tamní fanoušci se na hokejovou slávu mohou těšit už 10. srpna. Kromě exhibice je čeká bohatý doprovodný program před stadionem, který bude probíhat už od odpoledne, včetně autogramiády.

Sestava žďárských hvězd

Brankáři:
Milan Řehoř, Radovan Biegl.

Obránci:
Martin Lojek, Martin Pleva, Václav Půža, Tomáš Doležal, Ondřej Trejbal.

Útočníci:
Jiří Plachý, Martin Sobotka, Martin Nečas, Tomáš Havránek, Ondřej Machala, Petr Koukal, Tomáš Rolinek, Martin Kaut, Jiří Kaut, Tomáš Kaut, Petr Vampola, Martin Rousek, Lukáš Rousek, Radek Haman.

Trenér: Jaroslav Benák.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz