Koubek vystřílel Brodu další velký skalp: Šest bodů? To jsme vůbec nečekali

Foto: Martin Voltr

Na úvod sezony nakoupili dorostenci Havlíčkova Brodu sedmičku v Liberci. Ale pak ukázali, že ač je jejich primárním cílem holá záchrana, nikdo je nesmí podcenit. Po Pardubicích totiž vybojovali tři body i proti Hradci Králové! Rozhodly o tom jejich přesilovky a v nich zejména přesný střelec Tadeáš Koubek.

Dorostenecká základní část je letos o čtyři kola kratší, po sestupu nejslabších účastníků slibuje víc napětí a víc zábavy. Několik adeptů na postup je jasných, jiné týmy se soustředí na udržení a cokoli dalšího by pro ně byl obrovský bonus.

To platí i pro Havlíčkův Brod, který si nyní zjednal respekt především skalpem Mountfieldu. „Byl to hodně týmový výkon, všichni kluci makali za sebe navzájem,“ říká Tadeáš Koubek po nečekaném vítězství 5:4. Nečekané bylo i vzhledem k obrazu hry v první třetině, kdy Hradec soupeře dvacet minut tlačil a prakticky mu nepůjčil puk.

Jenže... Nedal gól, a to se mu stalo osudným. „Měli jsme jasný pokyn od trenérů, že máme hrát co nejdéle na 0:0, ať jsou nervóznější a dělají chyby. To se nám ve druhé třetině vyplatilo,“ libuje si Koubek, jehož tým po pauze skóroval čtyřikrát během deseti minut! „Předtím jsme skoro nevystřelili a gólman si na to moc nesáhl. Tak jsme to tam čtyřikrát nějak dohodli od modré a bylo to 4:0,“ usmívá se mladý útočník.

I tak ale po celý zbytek zápasu visel ve vzduchu obrat. Dorostenecká kategorie je natolik „bláznivá“, že takové scénáře se stávají. Hradečtí mocně tlačili a dotahovali, za stavu 4:5 už ale vyrovnat nedokázali.

„Říkali jsme si, hlavně ať nikdo neblázní. Hradec je jeden z nejkvalitnějších soupeřů naší tabulky,“ ví Koubek, jenž prý jako druhoročák už nebyl nervózní. „Pro ty mladší to asi bylo na houby, ale my starší jsme zvyklí z minulé sezony. Já jsem se rozhodně nebál, věřil jsem našemu týmu. Musím pochválit našeho gólmana, který chytal víc než dobře,“ vzkazuje na adresu Lukáše Kamenického.

Klíčem k úspěchu se ukázaly být přesilové hry. Havlíčkův Brod využil plné čtyři!

„Hradec je jeden z nejkvalitnějších soupeřů naší tabulky. Já jsem se ale rozhodně nebál, věřil jsem našemu týmu.“

„Hodně je trénuje, snažíme se naučit nějaký systém. Ten nám zatím funguje, takže jsme s tím spokojení,“ hlásí autor dvou tref a jedné asistence. Všechny nasbíral právě v početních výhodách.

„Nejdřív jsme sehráli přesilovku tak, že já jsem byl nahoře a vystřelil na bránu. Tam dobře clonil Lukáš Nový a krásně to tam spadlo. Druhý gól jsme dali v přesilovce pět na tři. Patrik Mrtka mi nádherně nahrál, já jsem vystřelil z první a dal gól,“ popisuje Tadeáš Koubek své úspěchy.

Hlavně ten druhý měl nálepku – výstavní! „Jo, takhle to trénujeme. Hlavně když máme na tréninku volný čas, tak to s klukama pořád zkoušíme. Snaží se mi to dávat, protože ví, že to snad trefím,“ líčí.

Foto: Martin Voltr

Foto: Martin Voltr

Foto: Martin Voltr

Dvougólový zápas nicméně pro Koubka není v dorostu ničím výjimečným, loni se mu to povedlo hned čtyřikrát. Dvakrát z toho v klíčových barážových bojích. „Významný zápas pro mě byl určitě ten s Třebíčí, kde jsme otočili na 3:2. To byl asi pro nás i pro mě nejdůležitější zápas minulé sezony,“ vzpomíná.

Zatímco havlíčkobrodští dorostenci tedy museli hájit extraligovou příslušnost v baráži, ti hradečtí se dostali do semifinále. Jasně, po posunu ročníků se vždycky situace změní, ale i tak – čerstvý skalp musí outsidera hodně povzbudit.

„Šest bodů je pro nás určitě skvělých, to jsme vůbec neočekávali. Navíc s takovými soupeři. Snad v tom budeme pokračovat a nějaké týmy ještě překvapíme.“

Dokázal si, že může porazit každého? „To nevím, ale je důležité, aby se zápas povedl gólmanovi a všichni hráli za všechny. Pak nám tam něco spane a dopadne to třeba takhle,“ přemýšlí Koubek o receptu na ubojované vítězství.

Jeho tým přitom nezačal ročník vůbec dobře, v Liberci inkasoval sedm gólů. „Byl to první zápas a nikdo moc nevěděl, co to vůbec je. Liberec na nás vlítl, v první třetině nám dal 3:1 a bylo téměř hotovo,“ vzpomíná zakrátko šestnáctiletý forvard na zatím jedinou porážku.

Foto: Martin Voltr

Pak totiž mladíci z Vysočiny porazili oba východočeské soky. Pardubice zlomili dokonce gólem devět sekund před koncem! „Taky to bylo o tom, abychom je první třetinu udrželi. V přípravě nás Pardubice porazily 10:1, pak porazily Jihlavu, tak k nám přijely s tím, že vyhrajou. Ale nakonec to bylo naopak,“ poukazuje Koubek na podcenění, o němž mluvil i kouč Dynama Michal Mikeska. Ten použil i výrazy jako průšvih a ostuda.

Mladí Broďáci teď mají opačné starosti. Musí krotit mírnou euforii, protože šestibodový vklad z prvních tří zápasů je pro ně skvělým počinem. Zvlášť když se šrouby v dorostenecké extralize zase utahují.

„Šest bodů je pro nás určitě skvělých, to jsme vůbec neočekávali. Navíc s takovými soupeři. Snad v tom budeme pokračovat a nějaké týmy ještě překvapíme,“ doufá Tadeáš Koubek, který si je dobře vědom sestupového strašáku. „Obavy má asi každý tým, který hraje spodek. Ale snažíme se to neřešit. Nezbývá nám než hrát to, co umíme,“ dodává.

Foto: Martin Voltr

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz