Košťálek pálí ostrými! Já na čele bodování extraligy? Tomu bych se smál

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

23. září 2018, 19:17

Adam Bagar

Obránce Jan Košťálek se po šesti letech vrátil ze zámoří a zpátky do extraligy vlétl jako uragán. Za první čtyři zápasy nasbíral už pět bodů za tři branky a dvě nahrávky a patří mezi nejproduktivnější hráče v lize, naposledy pomohl Spartě gólem k hladké výhře 4:1 nad Dynamem.

HokejkaTV

Stejně jako v Plzni to byla trefa s přízvisky přesilovková a především vítězná. „Jsem rád, že mi to tam tak padá. Ale určitě si nemyslím, že to byl můj vítězný gól, pomohli k tomu i další kluci, kteří byli se mnou na ledě," zdůrazňuje třiadvacetiletý obránce.

„Hlavně musí být někdo před bránou, jinak by střely od modré byly pro gólmana jednoduché. Nejdůležitější jsou kluci, kteří udělají práci dole, dají nám to nahoru a pak jdou do branky, aby měl brankář těžký výhled a nám to tam spadlo," líčí Jan Košťálek.

V zámoří po něm chtěli spíš obranný hokej, takže teď si dost užívá, že může pomoci ofenzivě Sparty. „Je to tak. Ty pokyny trenérů jsou jasné, nic nevymýšlet a střílet, co to dá. Zdá se, že to takhle funguje," usmívá se bek, který působil šest let v zámoří.

„Pokyny trenérů jsou jasné, nic nevymýšlet a střílet, co to dá. Zdá se, že to tak funguje."

Po návratu do extraligy, kterou si zahrál ve Spartě už v sezoně 2011-12 jako šestnáctiletý kluk, si musí zvykat na větší kluziště. „Je to rozdíl. Občas hledám šířku, myslím si, že to mám kousek, ale mám to ještě o pár kroků dál než jsem byl normálně zvyklý," prozrazuje.

Ale jinak si angažmá pod taktovkou legendárního Uweho Kruppa užívá. Aby taky ne, když už má na kontě pět bodů a je aktuálně nejproduktivnějším sparťanem. „Tak to slyším prvně, já na body nehraju a vůbec na ně ani nekoukám," přiznává Košťálek.

19:3 na střely v první třetině? Vlétli jsme na ně zostra!

Ten je i v popředí bodování celé extraligy, patří mu třetí příčka. „Kdyby mi to někdo řekl před sezonou, tak bych se smál. Je to skvělé. Jsem rád, že se mi daří a mohu tak bodově pomáhat. Hlavní však je, že šlape tým," pokyvuje po výhře 4:1 nad Pardubicemi.

Základ Sparta položila hned v první části, v níž Dynamo drtila a přestřílela 19:3. „Vlétli jsme na ně zostra, prali všechno do branky a nedali jim na ledě příliš prostoru. Od druhé třetiny to už bylo nahoru dolů, ale poradili jsme si s tím velmi dobře," zakončuje.

Nejproduktivnější hráči TELH po 4. kole

1. František Lukeš (HC VERVA Litvínov) 7 bodů (3+4)
2. Viktor Hübl (HC VERVA Litvínov) 6 bodů (2+4)
3. Jan Košťálek (HC Sparta Praha) 5 bodů (3+2)
4. František Gerhát (HC VERVA Litvínov) 5 bodů (2+3)
5. Jakub Šlahař (PSG Berani Zlín) 5 bodů (2+3)

Kompletní pořadí kanadského bodování Tipsport extraligy najdete zde »

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz