Koronavirus ve druhé lize! Nakažené hlásí Písek, Řisuty nebo Klatovy

Foto: hc-klatovy.cz

Potíže v souvislosti s koronavirovou pandemií se objevily i ve třetí nejvyšší soutěži. Necelé dva týdny před startem druhé ligy musely do karantény tři týmy, jedná se o Písek, Řisuty a Klatovy.

Hokejista sezony

„Z důvodu několika pozitivních výsledků testů na covid-19, provedených u hráčů v minulém týdnu, přerušuje tým přípravu na novou sezonu po dobu nařízené karantény, tedy minimálně do 11.9. 2020. Další postup a návrat k tréninkovému režimu se bude řídit dle pokynů KHS,“ stojí na klatovském webu.

Nákaza v klubu by mohla souviset se situací v Plzni. Extraligový účastník totiž minulý týden potvrdil 28 pozitivních nálezů nemoci covid-19. Klatovy se Škodou úzce spolupracují, nákaza se do týmu tedy mohla dostat touto cestou.

 

Klub byl minulý týden v úterý kvůli nárůstu případu v Plzni nucen zrušit přípravné utkání proti pražské Kobře. Západočeši by měli do nové sezony vstoupit v sobotu 19. září proti stejnému soupeři.

Do karantény zamířil i Písek, kde byl potvrzen jeden případ nákazy. Králové podstoupí povinné testování, jejich další program je momentálně neznámý. Mužstvo dosud odehrálo čtyři přípravné duely s bilancí dvou výher a dvou porážek.

Třetím klubem, kde byla potvrzena přítomnost koronaviru, jsou Řisuty. Buldoci momentálně čekají na pokyny hygieny, v ohrožení by mohlo být jejich úvodní utkání na ledě druholigového nováčka z Chebu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz