Koronavirus i v Ústí? Slovan zrušil přípravný zápas s Vrchlabím

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

V úterý měli na ledě Vrchlabí odehrát další přípravné utkání, hokejisté Ústí nad Labem ale do Krkonoš nezamíří. V A-týmu se totiž objevilo podezření na nákazu koronavirem.

O Kapku lepší hokej

„HC Slovan Ústí nad Labem ruší tento týden veškerou sportovní přípravu, včetně přátelských utkání ve Vrchlabí a Kolíně, z důvodu podezření na COVID-19. Všichni hráči, včetně realizačního týmu budou v zítřejších dopoledních hodinách testováni,“ stojí v tiskové zprávě na klubovém webu. 

„Všichni hráči, včetně realizačního týmu budou v zítřejších dopoledních hodinách testováni.“

Pro Ústí mělo jít o poslední dva přátelské duely před startem základní části Chance ligy. Severočeši dosud v přípravě odehráli pět utkání s bilancí dvou výher a tří porážek. Další už ale nejspíš nepřidají. 

„Máme podezření, že tři naši hráči vykazují příznaky nákazy, z preventivních důvodů jsme tak duel ve Vrchlabí zrušili. Zítra absolvuje celý tým testy a uvidíme, co bude dál,“ vyjádřil se pro Deník sportovní manažer a hlavní trenér Miroslav Mach. 

„Máme podezření, že tři naši hráči vykazují příznaky nákazy, z preventivních důvodů jsme tak duel ve Vrchlabí zrušili.“

O přípravné klání naopak nepřijdou hráči Vrchlabí, klub se totiž narychlo domluvil s pražskou Slavií. Stadion zatím v přípravě sehrál šest zápasů a čtyřikrát se radoval z vítězství. 

Pandemie koronaviru stále výrazným způsobem zasahuje do dění v českém hokeji, v řádném termínu neodstartují ani semifinálové série Generali Česká Cupu. V Liberci se potvrdily tři případy nákazy, hokejisté Plzně do úvodního střetnutí proti Třinci nenastoupí z preventivních důvodů. 

Svá přípravná utkání navíc zrušili i kladenští Rytíři. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz