Kořínkovi nástupci? Hanzlík i bronzový kouč z MS žen

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Bude to nezvyklý pohled, nevidět na střídačce plzeňského dorostu Petra Vojana nebo Petra Kořínka. První jmenovaný šéf akademie se před třemi lety posunul k juniorce, Kořínek teď zamířil k áčku.

Kořínek si s sebou vzal také Františka Bombice, u extraligového áčka ho čeká obrovská výzva. Současně je to ztráta pro dorostence, které Kořínek v minulé sezoně dovedl k mistrovskému titulu.

Na jejich práci teď budou chtít navázat Jiří Hanzlík a Dušan Andrašovský.

Pro Hanzlíka jde o první zkušenost na pozici hlavního trenéra. Po konci aktivní kariéry v roce 2014 nastoupil k mládežníkům jako asistent, stejnou roli měl potom pět let u A-týmu, než se loni vrátil předávat zkušenosti juniorům po bok Petra Vojana.

Bývalý elitní obránce má v nohou víc než tisícovku extraligových zápasů a ve sbírce dva mistrovské tituly, kromě Plzně slavil i v Karlových Varech.

I jeho asistenta fanoušci v západočeské metropoli velmi dobře znají. Zvolenský rodák Andrašovský strávil v Plzni několik sezon na začátku tisíciletí, góly dával i v Pardubicích nebo Zlíně. Po kariéře měl v posledních devíti letech na starost mládež v Třemošné, která se Škodovkou spolupracuje.

Foto: Martin Voltr

Kromě toho je i jedním ze svazových skills koučů a od letoška také šéftrenérem českého ženského hokeje. Osmnáctku vede jako hlavní kouč, u áčka asistuje kanaďance Carle MacLeodové, a tak v srpnu nechyběl u zisku historické bronzové medaile na mistrovství světa v Dánsku.

Hanzlík s Andrašovským nicméně u plzeňských dorostenců nezačali vůbec dobře, vlastně začali pořádnou fackou. Mladí indiáni totiž pod jejich vedením schytali debakl 2:9 na ledě pražské Slavie.

„Vstup do utkání se nám povedl, dostali jsme se do vedení 2:0, avšak to bylo jediné pozitivní, co se o našem výkonu dá říct. Poté následoval rychlý obrat na 2:4 a už jsme se z něj nevzpamatovali. Čtyři nebo pět gólů jsme soupeři darovali po individuálních chybách hráčů a dostat tři branky ve vlastni přesilovce je také k zamyšlení,“ uvedl Hanzlík pro web hcplzen.cz.

Trenérské duo má před sebou mimo jiných úkolů i ten, aby mužstvo nebylo v útoku závislé na příspěvcích Adama Benáka. Plzeň totiž zatím dala deset gólů, a z nich u devíti bodoval právě velký český talent ročníku 2007.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz