Kořenář po první extraligové nule: Musel jsem si plácnout i s rolbaři

Foto: Luboš Vácha

3. února 2018, 9:21

Milan Sochor

„Utkání sleduje 6500 diváků, je vyprodáno!“ křičel na Horáckém zimním stadionu hlasatel do mikrofonu podruhé v sezoně. Do Jihlavy zavítali hráči i fanoušci Komety Brno. To je kombinace, která zaručuje výbornou atmosféru. Tu ještě navíc podpořil výkon týmu okolo kapitána Tomáše Čachotského s vynikajícím brankářem Josefem Kořenářem za zády, který si po vyrovnané bitvě a vítězství 2:0 připsal první extraligovou nulu.

HokejkaTV

Hrálo se bez branek a do konce první třetiny zbývaly poslední čtyři sekundy. V tu chvíli domácí kapitán teprve opouštěl vlastní pásmo. Přesto šli domácí do šatny s těsným náskokem. Střela z hole Tomáše Čachotského přešla podle videorozhodčích brankovou čáru 0,6 sekundy před sirénou. „Jel jsem strašně rychle, že jo. Tak jsem tam byl rychle, no,“ vtipkuje miláček jihlavských tribun.

Vítězný gól Tomáše Čachotského proti Kometě

Za normální situace by se v ten moment otřásala střecha stadionu a pokřik „už je tam“ by možná slyšeli až v Havlíčkově Brodě. Jenže tentokrát se ozval pouze potlesk. Oba fanouškovské tábory v polovině úvodní dvacetiminutovky na protest proti pokutám od svazu vyklidili své kotle a vrátili se až po přestávce. „Podle skandování jsem věděl, o co zřejmě jde. Je to jako v divadle, když je tady ticho,“ komentuje dění na tribunách tahoun Dukly.

Hrobové ticho zapůsobilo i na mladého brankáře Jihlavy Josefa Kořenáře. „Přišlo mi to jako na tréninku. Přemýšlel jsem, jestli se ještě vůbec hraje zápas. Necítil jsem se vůbec dobře. Myslím, že i hra vypadala trochu jinak, než když se pak fandilo. Připomněl jsem si minulý rok v Americe, tam bylo takové ticho pořád. To prostě není ono. Fanoušci v Česku k hokeji patří. Když skandují, zápas má o dost větší náboj.“

Josef Kořenář: Nečas mi říkal, ať trošku povolím

Ve zbytku zápasu byla ovšem atmosféra bouřlivá a všichni si ji náležitě užívali. Až člověku chvílemi naskakovala husí kůže. I to byl jeden z důvodů, proč měl Josef Kořenář před zápasem mírné obavy. „Je to těžké proti takovému soupeři. Měl jsem trošku větší nervy než v posledních zápasech, co jsem chytal. Měl jsem z toho respekt, protože Kometa je hodně kvalitní mančaft a ještě ji přijela podpořit spousta fanoušků.“

„Je to těžké proti takovému soupeři. Měl jsem trošku větší nervy než v posledních zápasech, co jsem chytal.“

Čerstvě dvacetiletý gólman se však s nelehkým úkolem vypořádal jako ostřílený mazák. Pomohly mu rady Jana Brože, který aktuálně hájí brankoviště Moravských Budějovic ve druhé lize. „Říkal, že mám být v klidu, že je to zápas jako každý jiný. Furt jsem si to přehrával v hlavě,“ přiznává talent, jenž v létě podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu se San Jose Sharks.

Zabralo to. Z 32 střel za jeho zády neskončila ani jedna. Brankář pocházející z Vystrkova u Humpolce si připsal premiérovou nulu v extraligovém utkání, do kterého naskočil od začátku. Po zápase slavil tak, až málem při děkovačce skončil pod zaparkovanou rolbou za mantinelem. „To bylo plánované. Viděl jsem tam rolbaře, tak jsem si s nimi musel plácnout. Abych tam pak nemusel dojíždět, skočil jsem tam rybičku,“ směje se.

Brankář Kořenář vychytal únik Zaťoviče

Josefa Kořenáře nepřekonal ani spoluhráč z reprezentační dvacítky, kterému čelil už jako žák v dresu Humpolce. „Na Martina Nečase jsem si dával pozor, aby mi nedal gól. V poslední minutě za mnou přijel a říkal, že už to stačí. Ať trošku povolím, že by chtěli také skórovat.“ Nepovolil a týmový pokladník si mnul ruce. Teď už jejich pozornost ale směřuje k nedělnímu duelu na ledě Vítkovic.

Sestřih utkání HC Dukla Jihlava – HC Kometa Brno 2:0

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz