Kořenář po extraligové premiéře: Potěší, když vás fanoušci vyvolávají

Foto: Instagram HC Dukla Jihlava

Nováček soutěže se nachází v nezáviděníhodné situaci. Soupeři jej chválí za předváděnou hru, jenže to mu záchranu extraligy nezaručí. Jihlava potřebuje sbírat body. Další šanci měla před svými fanoušky proti pražské Spartě. Po prohrané úvodní dvacetiminutovce se zvedla a věhlasného soupeře potrápila, prohra 2:4 na její pozici v tabulce ovšem nic nezměnila.

Plekanec Chance liga

Dukla nezačala špatně. První vážnější příležitost měli domácí. Brzy na to se však kotouč odrazil příhodně pro sparťanské hráče a hosté vedli. Do přestávky se trefili ještě dvakrát a Petr Vlk měl o témata k diskuzi postaráno. „Nálada v kabině moc hezká nebyla. Řekli jsme si, že takhle to dál nejde, že bychom odehráli fakt špatné utkání. Zvedli jsme se a jsem rád, že jsme alespoň ukázali, že jsme tým a pořád bojujeme,“ poodkrývá Lukáš Anděl.

Ve druhé třetině domácí inkasovali počtvrté. Pak se ovšem prosadil dvacetiletý odchovanec Jihlavy, čímž své mužstvo výrazně nakopl. „Hráli jsme přesilovku, otevřel se mi tam prostor. Chtěl jsem vystřelit. Jednou mi to zblokovali, ale puk se odrazil zpátky. Tak jsem to pustil znova a padlo to tam,“ popisuje svůj pátý gól v sezoně. Zanedlouho v přečíslení dvou na jednoho připravil gólovou přihrávku Tomáši Čachotskému a Horácký zimní stadion byl na nohou.

To, co ještě v polovině utkání vypadalo naprosto nedostižně, bylo najednou nadohled. Fanoušci hnali ve výborné atmosféře své oblíbence dopředu. „Vstřelené góly nás povzbudily, posledních pět minut ve druhé třetině jsme hráli fakt výborně. Chtěli jsme tak začít i ve třetí třetině. Bohužel jsme ale začínali oslabením a měli jsme tam další tři vyloučení. Pokud hrajete ve třetí třetině osm minut v oslabení, těžko zápas otočíte,“ hledá Anděl příčinu, proč se Dukle nepodařilo vyrovnat.

Premiéra byla z mojí strany dobrá, říká Kořenář

Celek z Vysočiny se rval až do konce. Když přestál hru ve čtyřech, vsadil v závěru všechno na jednu kartu. Necelé dvě minuty před koncem si vyžádal oddechový čas a do pole místo brankáře poslal šestého bruslaře. Domácí si vytvořili tlak, skóre už se ale neměnilo. Útěchou jim není ani zvládnutá druhá polovina zápasu. „Pozitiva můžeme hledat pořád. Jenže je z toho zase nula bodů a to nás mrzí. Bohužel,“ nekličkuje pátý nejproduktivnější hráč Jihlavy.

Za stavu 0:4 potřebovala parta okolo kapitána Tomáše Čachotského nový impuls. Larse Voldena mezi tyčemi nahradil Josef Kořenář, jenž si tak odbyl extraligový debut. „Pan trenér na mě koukl a říkal, že mám jít.“ Tak šel. A vůbec na sobě nedal znát, že se jednalo o jeho premiéru. „Když jdu do zápasu, ač je to asi divné, takhle v půlce, tak nejsem vůbec nervózní. Na rozdíl, kdybych chytal hned od začátku,“ přibližuje své první pocity.

Spoluhráči se na něj mohli spolehnout. Za bezmála půl hodiny hry na něj letělo dvanáct střel. Poradil si se všemi. „Ve třetí třetině nás chvilku zavřeli v přesilovce, tam jsem něco chytnul. Ale nebylo toho tolik,“ odpovídá skromně. Díky povedeným zákrokům si vysloužil i skandování svého jména. „Bylo to dobré. Potěší, když vás fanoušci takto vyvolávají.“ Talentovaný gólman teď odcestuje s Benátkami do Havířova, v neděli ho čeká další dlouhá cesta. S týmem Dukly vyrazí do Třince.

Sestřih zápasu HC Dukla Jihlava – HC Sparta Praha

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz