Kopřivnice hlásí ztrátu: útočná opora to zkusí v Chance lize

Foto: Věra Václavková, https://www.dracisumperk.cz/

Tuzemské týmy v současné době ještě dolaďují kádry na příští sezonu, výjimkou nejsou ani tzv. try-outy, kdy hokejisté v přípravě bojují o smlouvu v daném klubu. Jedním z nich bude i Matěj Mach, který se pokusí získat místo v sestavě Frýdku-Místku.

Aplikace Tipsport extraligy

Informaci na svém webu zveřejnila druholigová Kopřivnice, kde dvaadvacetiletý útočník nastupoval v předchozích dvou letech.

Mach má svoje nejlepší hokejové roky před sebou, nyní může udělat výrazný krok vzhůru. V organizaci už navíc působil – za Třinec roky válel v mládežnických kategoriích a především v dorostu patřil mezi produktivní hráče.

Zatímco někteří jeho spoluhráči zamířili z juniorky Ocelářů přímo do Frýdku-Místku, Mach zkusil štěstí v Kopřivnici. V sezoně 2018/19 kromě toho nastupoval i v krajské soutěži za Studénku. Že by se teď do organizace tak trochu oklikou vrátil?

Vše bude záležet na tom, jestli svými výkony zaujme trenéry Rysů v přípravě. Kouč Vlastimil Wojnar mluvil v nedávném rozhovoru o tom, že od mladých hráčů očekává víc. Možná i to by mohlo hrát do karet rodákovi z Nového Jičína.

Uplynulá sezona byla pro kopřivnického odchovance z osobního pohledu nejpovedenější. Mach odehrál celkem 37 utkání, vstřelil dvanáct branek a přidal jedenáct asistencí.

Pokud by skutečně podepsal ve Frýdku-Místku, tak by klub přišel o slibného mladého hráče, na kterém mohla v budoucnosti hra Kopřivnice stát. Moravskoslezský celek má na co navazovat: od té doby, co postoupil do druhé ligy, se pokaždé kvalifikoval do vyřazovací části.  

Foto: Veronika Braunová - Lénartová

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz