Konrád po šesté nule: Jsem celý happy, smál se. Škůrek vévodí bekům

Foto: Karolina Martinková, hc-olomouc.cz

15. listopadu 2017, 9:21

David Jahoda

Branislav Konrád je hnacím motorem olomouckých Kohoutů. Nastoupil do všech 21 zápasů a jeho výkony jdou stále nahoru. Na začátku sezony se sice musel oklepat z desetigólového debaklu od Plzně, o dva měsíce později už ale má šest nul a v této statistice vládne všem brankářům Tipsport extraligy. Naposledy zavřel bránu proti oslabenému Třinci. „Když mám nulu, tak vyhráváme. A to je nejdůležitější,“ řekl Konrád. Číslo šest a prvenství spojuje také jeho spoluhráče Davida Škůrka.

HokejkaTV

Šest čistých kont. To je slušná porce, zvlášť když je za vámi teprve 21 zápasů. Stejný počet nul se povedl Branislavu Konrádovi nasbírat i v sezonách 2015/16 a 2016/17, jenže za celou základní část. Nyní je má už v polovině listopadu. „Určitě mě to těší. V podstatě, když mám nulu, tak vyhráváme, a to je nejdůležitější. Potřebujeme bodíky, chceme stoupat tabulkou. Doufám, že budeme pokračovat,“ řekl olomoucký brankář.

Proti Třinci zlikvidoval všech 22 střel. Počítá si sběratel čistých kont z Hané své úlovky? „Vím, že jich je šest, ale to je všechno,“ uvedl Konrád a na otázku, jak moc ho šestka v kolonce vychytaných nul těší, odpověděl: „Jsem celý happy,“ smál se. A kdy ho během utkání poprvé napadne, že by mohl odejít bez inkasované branky? „Tak pět minut před koncem.“

V posledních duelech je třicetiletý Slovák pro Hanáky nesmírnou oporou. Výjimkou byl snad jen zápas proti Litvínovu, kdy po třech obdržených gólech z devíti střel poprvé v sezoně střídal. Jinak je ale famózní. Považte, že v předešlých osmi duelech ho hned čtyřikrát nedokázali soupeři prostřelit. Konrád prozradil, co by za rostoucí formou mohlo stát.

„Vím, že jich je šest, ale to je všechno.“

„Je pravda, že se mi teď chytá o něco lépe. Na začátku sezony jsem měl trochu problém s výstrojí, bylo to úplně něco jiného. Možná už jsem si víc zvykl a sedlo mi to,“ řekl. Pak ovšem dodal: „Může to ale prostě být jen takové období. Jednou se daří víc, jednou méně. Ať už celému týmu, nebo mně samotnému,“ přemítal po třetí výhře Hanáků v řadě.

Olomouc byla v celém utkání lepší než Třinec, který doufal, že by po předehrávce 21. kola mohl domů odjíždět jako lídr tabulky. Jenže obrovská marodka zhatila Ocelářům plány. Tomáš Marcinko, Martin Růžička, Jakub Petružálek, Zbyněk Irgl či Martin Adamský. Tihle všichni Slezanům na Hané chyběli. A bylo to znát. 

„Před zápasem to někdo zmínil, že mají pár hráčů mimo hru. Během zápasu si pak všimnete, že chybí Petružálek, Irgl, Růžička a další. Na druhou stranu může přijít takové to: Musíme vyhrát. Naštěstí jsme to ale zvládli perfektně,“ cenil si Konrád tříbodové výhry. Zároveň nezpochybnil, že by Třinec v plné sestavě byl tvrdším oříškem. „Možná by to bylo těžší. Myslím ale, že o týden později si na to už nikdo nevzpomene,“ pravil.

Šest gólů? Jsem rád, že to tam padá, těší Škůrka

Na olomoucké výhře v poměru 4:0 měl podobně velký podíl jako Konrád i obránce David Škůrek. Třinci dal dvě branky a stejně jako brankářská jednička Hanáků s číslem šest ve svých statistikách vládne. Konrád v počtu nul, Škůrek v počtu nastřílených branek mezi všemi extraligovými obránci (viz ZDE).

„Jsem rád, že to tam padá. Vždycky je to ale práce celé lajny a toho, že mě využívají,“ řekl skromně Škůrek, který prožil dvougólový večer podruhé v sezoně. Poprvé schytala dva direkty z jeho hole Plzeň. „Určitě to potěší, ale ty góly nejsou všechno. Musím odvádět zejména dobrou práci vzadu, ta je mnohem důležitější,“ mínil obrovitý bek. „Hlavně, aby góly pomáhaly týmu k vítězstvím. Protože pokud nevyhrajeme, branky nemají vůbec žádnou cenu,“ doplnil. A zatím může být v klidu. Kdykoliv skóroval, Mora vyhrála.

Pro jeho góly je v aktuální sezoně typická dělová rána od modré čáry. Ale branka, kterou otevřel gólový účet proti Třinci, se z této kategorie vymykala. Škůrek se dostal individuální akcí až před brankáře Šimona Hrubce, kterého překonal blafákem mezi betony. „Všechno zapadlo do sebe. Vyhrané buly, přihrávka od Vyruba (Martin Vyrůbalík – pozn. red.), krásně se mi to tam otevřelo, a pak už bylo jen na mně, jestli to proměním,“ popisoval.

Po poslední siréně byl vyhlášen jako nejlepší hráč domácího celku. Společně s Branislavem Konrádem pak pobavil olomoucké publikum. Škůrek nejprve sám zapádloval, poté Konráda povozil na pneumatice. Po šedesáti minutách zápasu tak v sobě musel najít ještě zbytky sil. „Dneska mi dal hodně zabrat, bylo to fakt hrozné. Už s ním nic dělat nebudu,“ rozesmál se Škůrek

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz