Konrád deptal útočníky Mountfieldu. Znovu prohrát by bylo šílené, říká

Foto: Michaela Martinátová, hc-olomouc.cz

5. listopadu 2018, 8:57

David Jahoda

Nebýt něj, v olomoucké šatně by rozhodně nezněl vítězný pokřik, ale bylo by tam hrobové ticho zapříčiněné pátou porážkou. Branislav Konrád přes dvě třetiny zápasu proti Hradci Králové držel naděje Kohoutů na bodový zisk, a naprosto po zásluze byl zvolen mužem utkání. I když měl v osobě třígólového Petra Strapáče silnou „konkurenci“.

Esport hokejová liga

„Poslední zápasy jsem dostal dost gólů, proto jsem rád, že jsem tentokrát trochu podržel,“ těšilo oporu Hanáků, která čapla Mountfieldu 43 střel. 

Na začátku sezony jste si párkrát postěžoval, že během zápasů kvůli málo zákrokům i vychladnete. To ale proti Hradci nehrozilo, že?
Samozřejmě, čím víc střel je, tím se gólmanovi chytá lépe. I když to nemůže být úplný extrém. Taky je rozdíl mezi střelou a šancí. Tentokrát bylo dost střel, díky čemu pak člověk chytí i nějaké šance navíc. Cítil jsem se dobře, byl jsem celý zápas v tempu.

Musel jste vytáhnout několik skvělých zákroků. Kdy vám bylo nejhůř?
Asi když šli telefonovat videorozhodčímu. Nějak jsem to vykopl betonem a myslel jsem si, že to bylo před čárou, ale nikdy nevíte… Když rozhodčí rozpažil, tak se mi samozřejmě ulevilo.

V úterý proti Třinci jste střídal, dost vám to tam napadalo i v předešlých duelech. Potřeboval jste vy osobně takové utkání?
Všichni jsme potřebovali takový zápas, není to jen o mně. Je to o celém mužstvu. Když oni budou hrát super, dají pět gólů a já prd chytím, vyhrajeme 5:3 nebo 5:4. Když budu v pohodě, tak vyhrajeme tím spíš. Je ale pravda, že poslední zápasy jsem dostal dost gólů, proto jsem rád, že jsem tentokrát trochu podržel. Kluci dali góly, takže super.

No, kluci… o všechny se postaral jeden muž – Petr Strapáč. Podařilo se vám najít ke Zbyňku Irglovi dalšího střele?
Doufám, že ano!

Hradec Králové měl po většinu utkání velkou převahu, ale nakonec berete výhru vy. Jaký to byl vlastně zápas?
Těžký, každý byl pro nás v poslední době těžký. Tahali jsme za sebou šňůru proher, hra nebyla bůhvíjaká. Ani proti Hradci to zřejmě nebylo úplně oku lahodící, ale ubojovali jsme vítězství, navíc za tři body. A to jsme po druhé třetině o gól prohrávali. Super! Doufám, že se nám v reprezentační přestávce bude lépe trénovat a že nám to potom půjde lépe i v zápasech.

Hattrick? Trošku se mi splašily ruce, smál se Strapáč

Bylo v úvodních dvou třetinách cítit, že na mužstvu leží deka?
Každá porážka sráží. Snažili jsme se na to utkání připravit co nejlépe, oni mají výborný mančaft, bruslařsky rychlý. První dvě třetiny byli asi o trošku lepší. Jak jsme potom dali na 2:1, bylo vidět, že jsme se báli o to, abychom nedostali gól. Odskakovaly nám puky, chvílemi to bylo až komické, ale velkou bojovností a chtěním jsme to uplácali na 3:1. Pánbůh zaplať, že to tak skončilo.

V čem byl rozdíl oproti předchozím zápasům?
Hráli jsme možná trochu víc z defenzívy. Myslím si, že třeba Třinec tady byl první třetinu úplně nezastavitelný. Proti Hradci jsme to naštěstí nějak zuby nehty uškrábali, a to je nejdůležitější. Víme, že jinak než bojovností to nepůjde.

„Proti Hradci jsme to naštěstí nějak zuby nehty uškrábali, a to je nejdůležitější.“

Během třetí třetiny jste si protřepával ruku, po konci utkání jste se pak se soupeři loučil levačkou. Je tam nějaký problém?
Trošku jsem dostal do prstu od Mislava Rosandiče, nic příjemného. Bolelo mě to celou třetí třetinu, pořádně ten prst neohnu. Nevím, no. Uvidíme.

Bude se díky výhře dýchat o reprezentační pauze o něco lépe?
Máme dva dny volna, takže se mi doma bude dýchat lépe (směje se). Ale těžko říct, hodně bodů jsme ztratili. Samozřejmě je potěšující, že jsme vyhráli a tu černou sérii zastavili. Prohrát pět zápasů za sebou, to by bylo šílené. Jsem rád, že se nám to podařilo.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz