Konflikt s Vampolou? Duda dostal od disciplinárky dlouhý trest

Foto: Karel Švec, hc-slavia.cz

Liberecký funkcionář Radek Duda má zastavenou činnost na devět měsíců s podmíněným odkladem až do 15. června 2022. Disciplinární komise Českého hokeje ho potrestala za incident s útočníkem Petrem Vampolou v prosincovém utkání Chance ligy mezi Benátkami nad Jizerou a Slavií Praha.

Aplikace Tipsport extraligy

K nevídané rozepři došlo v závěru druhé části. Domácí skills kouč se z tribuny dostal do slovní přestřelky s hostujícím útočníkem, zasahovat musela i pořadatelská služba. Zatímco Duda byl vykázán ze stadionu, Vampola vyfasoval trest do konce zápasu.

Kauzou se pochopitelně zabývala disciplinárka, která už dřív potrestala Benátky nad Jizerou finanční pokutou ve výši 20 tisíc korun za nesplnění závazných hygienicko-protiepidemických podmínek, Duda a spol. totiž neměli na tribuně co pohledávat.

Nyní disciplinárka řešila rovněž Dudu a na základě přímých svědectví či videozáznamu dospěla k jasnému závěru, že právě on konflikt vyvolal. „A to zvlášť závažným, nepřijatelným a zavrženíhodným slovním napadáním hráče osobního charakteru."

Duda ranil Vampolu zmínkou o smrti blízké osoby. „Došlo tak ke zjevnému porušení Soutěžního a disciplinárního řádu ČSLH, stejně jako Etického kodexu Unie profesionálních trenérů Českého olympijského výboru," píše se v oficiální tiskové zprávě.

Konflikt Radka Dudy s Petrem Vampolou 

Disciplinární komise Českého hokeje v čele se svým předsedou Josefem Řezníčkem tak sáhla k tvrdému trestu. „Trenéra Radka Dudu jsme potrestali zastavením činnosti na dobu devíti měsíců s podmíněným odkladem do 15. června 2022 včetně."

Při vynesení verdiktu vzala na vědomí také sdělení, že klubem mu byla v souvislosti s tímto jednáním na měsíc zastavena činnost a uložena pokuta, přičemž byl upozorněn, že v případě opakování podobného prohřešku s ním bude rozvázána smlouva.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz