Konečně zápasy, těší se Plášek junior. Ve dvacítce ho čeká premiéra

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

13. července 2018, 9:33

Daniel Kinc

Podobně jako spousta kolegů z Komety zažil Karel Plášek mladší nadmíru vydařenou sezonu. S juniorkou si došel pro titul, dostal prostor v áčku, zúčastnil se šampionátu do 18 let. Teď se však soustředí na nový ročník plný nových výzev. Tou úvodní je dvojduel reprezentační dvacítky proti Švýcarsku, který se v „jeho“ Brně hraje už v pondělí a úterý.

Nový fanshop

Znovu po roce načne reprezentační výběr do 20 let celou sezonu dvěma přípravnými zápasy v Brně proti Švýcarsku. Loni se po kluzišti ve Sportcentru Lužánky proháněla jména jako Nečas, Zadina, Kaut či Chytil, letos se o slovo přihlásí i o rok mladší hokejisté.

Mezi nimi také talentovaný Karel Plášek mladší, jenž se v nejstarší mládežnické kategorii představí vůbec poprvé. „Hrozně se těším. Tímhle dvojutkáním už vlastně začíná sezona na ledě, konečně zápasy. A ještě k tomu všemu v Brně, takže za mě super,“ raduje se juniorský mistr s Kometou.

A jaké rozdíly očekává v porovnáním s kategorií do osmnácti let? „Určitě to bude rychlejší a kvalitnější,“ tuší útočník, který si v minulé sezóně zahrál v dresu Přerova v jedné formaci po boku svého otce. Ve výběru Václava Varadi teď nebude jediným mladíkem, který obléká dres brněnské Komety. Pod Špilberkem se představí také brankář Lukáš Dostál či bývalý brněnský obránce Libor Zábranský. „Jsem rád, že tam kluci budou se mnou. Ale nějaká extra výhoda to není, i s dalšími kluky se hodně znám,“ říká Plášek.

Loňské duely v jihomoravské metropoli vyzněly v obou případech lépe pro národní tým, a to po výhrách 4:1 a 3:1. Švýcaři ale v obou duelech pořádně kousali a svou kůži nedali lacino, něco podobného očekává novic Plášek i letos, i když pro něj tým ze země helvétského kříže zůstává malou neznámou. „Určitě budou brusliví a hodně bojovní. Jinak ale sám nevím, co od nich můžeme čekat,“ říká před dvojicí bitev.

Jak sám zmínil dříve, už se těší, až opět naskočí v bruslích mezi mantinely do ostrého zápasu. Kde strávil suchou přípravu? „Trénoval jsem v Brně, kde nás měl kondiční trenér Miloš Peca,“ povídá o svém programu mimo led. Zároveň ví, kde hledat jisté rezervy. „Přes letní přípravu jsem toho popravdě moc nenatrénoval, byl jsem i chvíli nemocný. Tím pádem to teď doháním, taky budu ještě po kempu v Brně. Zatím se cítím dobře,“ doplňuje.

V nové sezoně se bude chtít prát o místo v A-týmu Komety, kde už v loni odehrál několik duelů v extralize a také v Lize mistrů. Teď by si přál dostat zase o něco víc příležitostí. „Chtěl bych odehrát hlavně co nejvíc zápasů v extralize,“ doufá. Nechává však pootevřené dveře vícero variantám a teprve čas ukáže, kam ho Kometa zařadí. „Žádné signály z týmu zatím ještě nemám,“ doplňuje.

V nejbližších dnech se ale bude naplno soustředit na to, aby se co nejlépe ukázal reprezentačním trenérům. Stejně jako řada dalších hokejistů ročníku 2000 nechyběl v červnu na úvodním kempu v Salcburku, nyní se může poprvé ukázat ve hře. „Chtěl bych se zkusit dostat do dvacítky a zabojovat o mistrovství světa,“ slibuje Plášek na závěr.

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz