Konečně! ulevili si Patera a Pýcha. Motor v TELH slavil po 2818 dnech

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

České Budějovice se na jedenáctý pokus dočkaly premiérového vítězství po návratu mezi elitu. Prokletí zlomily ve velkém stylu, ve Vítkovicích si otevřely střelnici a soupeře deklasovaly 7:0.

Pojď hrát hokej

Jihočeši se dočkali extraligové výhry po neuvěřitelných 2818 dnech! „Konečně jsme to zlomili, je to pro nás velká úleva. Za první tři body v sezoně jsme moc rádi,“ jásá gólman Jiří Patera, jenž k vítkovické demolici přispěl 29 zákroky a první extraligovou nulou.

„Osobní statistiky moc neřeším. Hlavně, když vyhrajeme. Je mi jedno, jestli s čistým kontem, nebo třeba 5:4. Ale jsem rád, že jsme ubránili všechny vítkovické přesilové hry, kluci výborně blokovali a mě to párkrát trefilo,“ hlásí skromně 21letý brankář Motoru.

Ten si vysloužil také pochvalu od kapitána Pavla Pýchy. „I když předtím dlouho nechytal, tak podal perfektní výkon a v klíčových fázích zápasu nás podržel,“ pokyvuje o tři roky starší bek, který v duelu zazářil čtyřmi body za dvě branky a stejný počet nahrávek.

Jednou se prosadil i v přesilovce, které Motor tentokrát hrál jako z partesu. „To byl asi základ našeho úspěchu. Konečně nám začaly vycházet. V minulých vyrovnaných střetnutích jsme si početními výhodami nepomohli, teď jsme využili hned tři,“ těší Pýchu.

Kdyby mu někdo před utkáním řekl, že Motor vyhraje ve Vítkovicích 7:0, patrně by si klepal o čelo. „To jsme opravdu nečekali,“ usmívá se. Klíčová byla druhá část, kterou jeho tým ovládl o pět gólů, což se mu v extralize naposledy povedlo v roce 1999 v Opavě.

„Chtěli jsme hlavně dobře začít, protože v minulých utkáních jsme vždycky dostali na začátku gól. Tentokrát jsme ho chtěli dát my, což se nám po ubráněných oslabeních povedlo. A potom se to ve druhé třetině rozjelo,“ prozrazuje českobudějovický tahoun.

Motor si polepšil na šest bodů a opustil úplné dno tabulky. Pýcha věří, že premiérová výhra v sezoně nováčkovi zvedne potřebné sebevědomí. „Je to úleva. Doufám, že budeme pokračovat v lepších výkonech a dodá nám to sebevědomí do dalších bojů,“ přeje si.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz