Konec ve 37 letech. Nedorost míří do Boleslavi, jako pravá ruka Vrbaty

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Na soupisce Plzně už ho teď budete hledat marně. Zkušený útočník Václav Nedorost je v extralize dalším borcem, který se po sezoně 2018/19 rozhodl ukončit bohatou hráčskou kariéru.

HokejkaTV

Petr Kumstát, Jan Hanzlík a teď i Václav Nedorost. Hokejista s bohatými zkušenostmi nejen na české, ale i mezinárodní hokejové scéně. Nebýt tolika zranění, která jej brzdila i naposledy při působení v Plzni, mohl pomýšlet ještě na o něco úspěšnější a delší kariéru.

Zlata z MS 20, 99 startů v NHL, 341 v extralize či 7 let v KHL

I tak toho stihl dost. Sedmatřicetiletý útočník má ve sbírce dvě zlata z juniorských šampionátů, v NHL zapsal 99 startů za Colorado a Floridu, sedm let válel v KHL za Novokuzněck, Lev Poprad, Doněck či Slovan Bratislava a doma odehrál v nejvyšší soutěži 341 zápasů.

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Bývalý extraligový hráč Českých Budějovic, Liberce a Plzně sice pověsil brusle na hřebík, ale v soutěži nekončí. Pokračuje v jiné pozici. Kývl totiž na nabídku Mladé Boleslavi, kde se stane asistentem sportovního ředitele klubu Radima Vrbaty, což je u Bruslařů nový post.

Vrbata: Počítám s tím, že Venca bude taková moje pravá ruka

„Jsem moc rád, že jsme se domluvili na spolupráci. Počítám s tím, že Venca bude taková moje pravá ruka. Má obrovské zkušenosti a znalosti prostředí, ať už seniorského hokeje nebo u mládeže. Měl by se primárně věnovat hráčskému rozvoji a scoutingu,“ líčí Vrbata.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz