Konec Říhy? Není na pořadu dne, hlásí svaz. Král vysvětluje Pešána

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

20. června 15:42

Adam Bagar

Český hokej reaguje na slova reprezentačního kouče Miloše Říhy. Ten v rozhovoru pro Lidové noviny uvedl, že jej zaskočilo, když bylo oznámeno, že Filip Pešán příští rok převezme národní tým. Dotklo se jej to natolik, že zvažoval předčasný konec spolupráce.

HokejkaTV

„Vůbec jsem o tom nevěděl, bylo to pro mě obrovské překvapení, které přišlo zničehonic. Jsem z toho špatný. Za to, co jsme do toho dali, jsme dostali od českého hokeje takovýhle pohlavek. Dost mě to mrzí. Jejich rozhodnutí se mi nelíbí, každému to řeknu, ale jak to bude pokračovat, to si musíme nejprve vyříkat,“ uvedl mimo jiné trenér Miloš Říha.

Říha o Pešánovi nevěděl. Je to pohlavek, mrzí ho »

Vedení Českého hokeje se s šedesátiletým koučem hned spojilo a jeho případný konec u národního týmu odmítá. „Mohu prohlásit, že případné předčasné ukončení kontraktu není a nebylo z pohledu žádné ze smluvních stran na pořadu dne. Počítáme s tím, že Miloš Říha naváže na úspěšnou práci z předchozí sezony,“ řekl tiskový mluvčí Zdeněk Zikmund.

Vyjádření prezidenta Českého hokeje Tomáše Krále:

„Trenér Miloš Říha má dvouletou smlouvu, která pokračuje a podle vzájemné dohody byla uzavřena s platností do června příštího roku. Výkony, které reprezentace pod jeho vedením předváděla na mistrovství světa, zhodnotil výkonný výbor Českého hokeje kladně a na uvedeném základě schválil i trenérův návrh na složení realizačního týmu pro nadcházející sezonu včetně jeho rozšíření o Miloše Říhu mladšího. Případné prodloužení kontraktu nicméně předmětem jednání výkonného výboru nebylo. Pokud jde o Filipa Pešána, již dříve byl jmenován šéftrenérem Českého hokeje a počítáme s tím, že s největší pravděpodobností se stane i nástupcem Miloše Říhy u národního mužstva. Naši představu jsme zveřejnili s předstihem, protože jde o koncepční, předem plánovaný krok, na rozdíl od minulosti pro něj máme vytvořeny podmínky a souvisí s ním i jmenování Filipa Pešána generálním manažerem juniorské reprezentace.“

Foto: Karel Švec, Český hokej


RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz