Konec kariéry? Pucher dál hraje! Po Vajgaru pomůže Prešovu, i se synem

Foto: hcmb.cz

8. února 12:44

Adam Bagar

Ačkoliv v září ohlásil konec profesionální kariéry, stále jej můžete vídat v akci. Zkušený útočník Peter Pucher nejdřív v krajském přeboru hrál za Jindřichův Hradec, nyní pomůže ve slovenské St. Nicolaus lize mateřskému Prešovu. To vše už ve 44 letech.

Jágr Chance liga

Peter Pucher začal ročník v Moravských Budějovicích, po třech porážkách a nule na vlastním bodovém kontě se však dohodl s majitelem na ukončení spolupráce. Žihadla oznámila, že jde o tečku za úspěšnou kariérou mistra světa z roku 2002, ale nebylo tomu tak.

„Jako prešovský rodák jde pomoci svému městu.“

Slovenský útočník totiž zamířil do Jindřichova Hradce, do krajského přeboru jej zlanařil jeho bývalý spoluhráč Zdeněk Ondřej. Pak se mluvilo dokonce o zájmu z Chance ligy. Nakonec do druhé nejvyšší soutěže přece jen odešel, ale k našim východním sousedům.

V St. Nicolaus lize pomůže „svému“ Prešovu, který bojuje o setrvání v soutěži. Historicky první play out startuje v pátek, Prešovští se v něm střetnou s Považskou Bystricí, Trnavou a Novými Zámky B. Po šesti kolech čeká posledního baráž s vítězem druhé ligy.

Je to obrovská posila, libuje si prešovský trenér

Klub si od příchodu Petera Puchera hodně slibuje. „Jako prešovský rodák jde pomoci svému městu. Je to obrovská posila, protože jeho velké hokejové vědomosti a osobnost v mužstvu se nedají přehlédnout,“ prozrazuje pro hokejportal.sk kouč Slavomír Chlebec.

Kromě čtyřiačtyřicetiletého veterána, který převážnou část své kariéry strávil ve Znojmě, kde dodnes vzpomínají na jeho památnou souhru s Markem Uramem, se v dresu Prešova představí také jeho jednadvacetiletý syn Peter, který na rozdíl od táty hraje obránce.

Foto: Libor Duchoň, hcorli.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz