Končím, řekl Bednář. Je čas se sbalit a nechat to mladším

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

8. dubna 2018, 22:45

Martin Voltr

Celý Hradec si přál titul, ale kapitán po něm toužil ze všech nejvíc. Moc dobře věděl, že tohle je jeho poslední šance, jeho poslední sezona. Velký sen se ale Jaroslavu Bednářovi nesplnil, Mountfield vypadl s Třincem. A jednačtyřicetiletý veterán vzápětí potvrdil konec kariéry. „Hrál jsem nadoraz každý zápas, a stejně to nepomohlo. Je čas se sbalit a nechat to mladším,“ říká.

HokejkaTV

Co vás na sérii nejvíc mrzí?
Produktivita. To je jediné, co nás táhlo dolů a co nám vůbec nešlo. To nás asi stálo celou sérii.

Výkon Hradce šel ale stále nahoru. Co byl hlavní problém na začátku série?
Měli jsme strašný problém s prvními třetinami, které nám vlastně po celé play off vůbec nešly. Když jsme první třetinu neprohráli, tak jsme zápas dotáhli do vítězného konce. To byl jeden faktor. A druhý stoprocentně ta produktivita. Myslím, že jsme byli hodně dobří v bráně i obraně, ale třeba nám vůbec nešly přesilovky a na jeden nebo dva góly se nevyhrává. To je hrozně málo.

Jaká byla série pro vás osobně?
Ukázalo se, že v mém věku už není tolik sil. Ukázalo mi to to správné rozhodnutí, které jsem udělal už během sezony.

Byl to tedy váš poslední zápas kariéry?
No jasně.

Bylo těžké dojít k tomuhle rozhodnutí?
Já už jsem to cítil delší dobu, měl jsem nějaké zdravotní problémy a už nebyl prostor k trénování. Chyběla mi i nějaká ta chuť dávat si navíc. Defakto půl roku jsem nemohl pořádně potrénovat, což potom bylo na výkonech znát. Myslím, že to taky hodně ovlivnilo play off.

Jaké zdravotní problémy vás limitovaly?
Po sezoně jsem byl na operaci s ramenem, docela těžká plastika, a nějak se mi to špatně zatáhlo. Takže jsem defakto nemohl udělat ani klik, nic s činkou, a pak se mi zpátky ozvaly plotýnky, které mě trápily od doby Ruska. Nedokázal jsem to vyléčit natolik, abych mohl strávit nějaký čas v posilovně. A potom když samozřejmě nějaký čas netrénuješ, tak s těma mladýma klukama už to v tom věku nejde. Hrál jsem nadoraz každý zápas, a stejně to nepomohlo. Je čas se sbalit a nechat to mladším.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Myslíte, že kdybyste byl zdravý, pomohl byste Hradci k postupu?
Mužstvu jsem nepomohl v té produktivitě, což se ode mě čekalo a co mi šlo celou sezonu. Ty body jdou za mnou a beru to.

Cítíte v tuhle chvíli nostalgii po tak dlouhé a úspěšné kariéře?
No jasně. Ono to asi teprve přijde. Ale já jsem dneska fakt věřil, fakt jsme hráli velmi dobrý zápas a měli hodně šancí. Musím říct, že jsme tam nechali všechno. Škoda toho závěru. Opravdu jsem věřil.

Jaké budou vaše další plány?
Nevím. Nevím ani jaký bude program, jestli ještě budeme trénovat, nebo ne. Netuším.

Dovedete si představit život bez hokeje, nebo se kolem něj chcete dál pohybovat?
Stoprocentně budu chtít u hokeje zůstat. Čas teprve ukáže, kde. Nevím, jestli přijde z klubu nějaká nabídka. Uvidíme.

Aspoň budete moci vyrazit na ryby, že?
No stoprocentně. Teď budu chtít s holkama na lyže, protože začaly lyžovat. A asi si budu chtít zaletět s klukama na ryby, jestli bude čas. Mám s kamarádem nějaké aktivity, které bych chtěl uskutečnit a na které se hrozně těším. A když přijde nějaká nabídka u hokeje, milerád ji budu zvažovat.

Kdybyste měl vyzdvihnout jeden okamžik z kariéry, který by to byl?
Ježiš, to když odpovím, tak si potom zpětně určitě vzpomenu na další… Stoprocentně všechny tituly, první start za nároďák, první start za áčko. To bychom tady byli asi do rána. První start v NHL, nejlepší střelec ve Finsku... Každá úspěšná sezona se člověku promítne. Člověk si nepamatuje na ty špatné sezony.

A jak budete vzpomínat na poslední roky strávené v Hradci?
Já jsem si to hrozně užíval. Příznám se, bál jsem se toho dojíždění, ale ani jednou se nestalo, že bych si řekl, že se mi dneska na tu dálnici nechce. Bohužel se nepovedl závěr, který jsme si asi všichni přáli, a ten titul jsme nevyhráli. Byly to super tři roky, další zkušenost. Ať to byli fanoušci, kluci v mužstvu nebo vedení, pro mě to bylo příjemné a opravdu jsem si to moc užil.

Postupová trefa Ondřeje Kovařčíka

Mrzí vás ta závěrečná sezona hodně?
Měli jsme výbornou základní část, nebudu počítat první tři zápasy, kdy jsme se rozkoukávali. Potom se ten motor rozjel a skončili jsme na výborném druhém místě. Jak potom bylo vidět, play off je úplně jiný hokej než základní část. Byla to pro všechny z nás obrovská zkušenost, bohužel jsme neuspěli v semifinále. I když jsme dneska tahali, řekl bych, za delší konec, měli jsme dobrý pohyb a hodně šancí, tak se to bohužel nepovedlo. Z určitého pohledu je to samozřejmě zklamání, nebudeme si nalhávat, že ne.

A jak jste si užíval hrát před hradeckým publikem?
Neskutečně. Přesně si vybavuju první vítězný zápas v Hradci před těmi třemi lety. Já jsem si myslel, že jsme vyhráli titul. Chtěl bych hrozně moc poděkovat fanouškům za podporu. Musím říct, že máme asi jedny z nejlepších fanoušků v celé lize.

Sestřih 6. semifinále Třinec – Hradec Králové

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz