Kompromis pro amatéry? Sport ve 12 lidech, ale jen po dvojicích

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Je to už skoro tak napínavé jako sledovat přestupovou uzávěrku... Co nakonec vláda dovolí amatérským sportovcům, kteří se momentálně dusí?

Hokejista sezony

Spousta představitelů sportovních organizací se po sobotním večeru ozvala se silně nesouhlasnou reakcí na veletoč ministra zdravotnictví Petra Arenbergera. Mezi nimi byl i Tomáš Král, prezident Českého hokeje.

Sport až na posledním místě ?

Zveřejnil(a) Hokej dne Pondělí 12. dubna 2021

Snad právě ostrá kritika částečně přiměla ministra pozměnit rozhodnutí a hledat přijatelnější variantu.

V neděli se sešel s předsedou České unie sportu Miroslavem Janstou, předsedou Národní sportovní agentury Milanem Hniličkou, předsedou Sdružení sportovních svazů Zdeňkem Ertlem a premiérem Andrejem Babišem.

Hnilička a Arenberger o tom informovali na Twitteru, ministr nejprve reagoval na rozhořčení Karla Poborského. „Rozvolňování musí být opatrné tak, aby se děti mohly vrátit do škol. Rozhodli jsme se postupovat výhradně podle stanovisek odborníků,“ napsal, než upřesnil podobu nového návrhu.

Podle něj by mohlo v rámci jednoho venkovního prostranství sportovat až 12 lidí, kteří však musí být organizovaní do skupinek po dvou. Minimální vzdálenost mezi skupinami by nejspíše měla činit deset metrů, všichni sportovci by museli mít negativní test na covid-19.

O návrhu bude vláda jednat dnes, výsledek by měla oznámit v odpoledních hodinách.

„Je to první konkrétní krok k rozvolnění ve sportu, který dostal za úkol vypracovat Milan Hnilička. Za týden bychom se měli opět sejít a vše vyhodnotit,“ uvedl Miroslav Jansta.

❗ Miroslav Jansta: NADĚJE!❗ Včera jsem se sešel společně se Zdeňkem Ertlem a Milanem Hniličkou s předsedou vlády a...

Zveřejnil(a) Česká unie sportu dne Pondělí 12. dubna 2021

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz