Komplikace po konci Nymburka. Skupina Střed se musí přelosovat

Foto: Pavlína Havelková, hokejzr.cz

24. srpna 16:16

Adam Bagar

Nečekané odstoupení nymburského klubu ze druhé ligy se neobejde bez komplikací. Hokej.cz to potvrdil řídící pracovník soutěže Pavel Setikovský.

HokejkaTV

Po konci Nymburku má skupina Střed jen osm členů a při původním rozlosování by většinou dva celky stály, soutěž se proto musí ani ne tři týdny před svým začátkem přelosovat.

Nový rozpis? Ještě se ladí nějaké detaily

„Původní rozlosování bylo určeno pro devět či deset týmů, budeme jej muset předělat na osm mančaftů,“ prozrazuje Pavel Setikovský s tím, že nový rozpis bude venku příští týden.

„Ještě ladíme nějaké detaily.“ Ty se týkají především nováčka z Číny, jenž se kvůli přípravám na MS nezúčastní play off a musí všechna utkání základní části odehrát do 31. ledna.

Kromě Asiatů, chystajících se v Česku na domácí olympiádu, si ve skupině Střed zahrají Příbram, Písek, Tábor, Klatovy, Kolín, Kobra Praha a David servis České Budějovice.

Nymburku se přes léto rozpadl kádr, rozloučil se kouč Pavel Bičiště a s ním i devět hráčů. Tamnímu vedení se nepodařilo tým doplnit a po zralé úvaze nejbližší ročník odpískalo.

Skupiny 2. ligy v sezoně 2019/20

Sever:
HC Vlci Jablonec nad Nisou, MOSTEČTÍ LVI, HC Děčín, HC Řisuty, HC Draci Bílina, BK Nová Paka, HC Stadion Vrchlabí, HC BAK Trutnov, HC RODOS Dvůr Králové.

Střed:
HC David servis České Budějovice, HC Tábor, IHC Písek, SHC Klatovy, HC Příbram, China Golden Dragon (ZS Slaný), HC Kobra Praha, SC Kolín.

Východ:
BK Havlíčkův Brod, SKLH Žďár nad Sázavou, HC Moravské Budějovice 2019, HK Opava, SHK Hodonín, DRACI ŠUMPERK, HC Nový Jičín, HC TATRA Kopřivnice, HC Bobři Valašské Meziříčí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz