Kometě uzavřeli tribunu! Zápas s Pardubicemi odehraje bez kotle

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

31. ledna 2018, 8:33

hokej.cz

Předseda extraligové disciplinárky Karel Holý se opět zabýval hrubě vulgárním skandováním brněnských fanoušků na adresu rozhodčích a soupeře. Brňané se provinili při domácím utkání se Zlínem a vzhledem k tomu, že byli v podmínce, odehrají nedělní zápas s Pardubicemi bez fanoušků v kotli!

Jágr Chance liga

Při šetření bylo prokázáno, že uvedeného nesportovního jednání se fanoušci dopustili v časech 16:57, 24:45, 26:23, 26:31, 27:14, 44:25 a 45:55, přičemž pokřiky byly ve všech případech iniciovány z prostoru tribuny E. Vzhledem k tomu, že k provinění došlo v průběhu podmíněného odkladu předchozího rozhodnutí, uložil předseda disciplinární komise ELH klubu HC Kometa Brno trest odehrání jednoho soutěžního utkání bez přítomnosti diváků na tribuně E. Trest se vztahuje na nejbližší domácí zápas HC Kometa Brno – HC Dynamo Pardubice, který se uskuteční dne 4. 2. 2018.

Finanční pokuta ve výši 20 000 Kč spolu s trestem uzavření tribuny E na jedno soutěžní utkání s podmíněným odkladem do 5. 2. 2018 byla klubu HC Kometa Brno uložena za opakované, hrubě vulgární skandování domácích fanoušků vůči soupeři a rozhodčím v utkání HC Kometa Brno – Bílí Tygři Liberec, které se hrálo 3. 1. 2018.

Kometa trestána podvanácté v sezoně, zaplatila už 120 tisíc

Podle Disciplinárního řádu ELH vstupuje v případě, dojde-li k během zkušební lhůty k dalšímu přestupku, v platnost přinejmenším původní trest. Mezi sankce, které je možné za nesportovní chování fanoušků uložit, patří vedle napomenutí a pokuty rovněž odehrání utkání bez přítomnosti diváků na celém stadiónu nebo v jeho části, a to s platností až na šest měsíců, případně trest uzavření stadiónu až na dobu jednoho roku včetně určení minimální vzdálenosti, v níž může soutěžní utkání ELH odehrát. Výkon trestu lze odložit na zkušební dobu do tří měsíců.

Klub HC Kometa Brno byl v probíhající sezoně trestán za přestupky, související s chováním části příznivců, již dvanáctkrát. V osmi případech šlo o nesportovní chování fanoušků, ve dvou případech o použití pyrotechniky, v jednom případě o vhazování předmětů na ledovou plochu a porušení povinností pořádajícího klubu. Potrestán byl mimo jiné finančními pokutami v celkové výši 120 000 Kč a ve dvou případech podmíněným uzavřením části stadionu.

Další problém pro Brňany? V Chomutově použili pyrotechniku

Zástupci HC Kometa Brnu se v minulém týdnu zúčastnili v souvislosti s probíhající zkušební lhůtou a chováním části fanoušků v zápase HC Kometa Brno – Mountfield HK (19. 1. 2018) jednání disciplinární komise ELH. Komise přivítala informaci o krocích, které klub v oblasti komunikace s fanoušky s cílem zamezit podobným excesům přijímá. Současně upozornila, že v případě opakování přestupku je vázána platným Disciplinárním řádem ELH a bude v souladu s ním postupovat.

S klubem probíhá v současnosti i další řízení, a to kvůli použití pyrotechniky fanoušky hostujícího týmu v zápase Piráti Chomutov – HC Kometa Brno. Komise shromažďuje podklady k rozhodnutí, především vyjádření pořádajícího klubu a videozáznam. Vzhledem k tomu, že k použití pyrotechniky došlo v tomto případě ve venkovním zápase, řízení probíhá podle jiného ustanovení disciplinárního řádu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz