Kometa ztratila i Štencla. Hlídejme víc zákroky na hlavu, velí Brabenec

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

6. února 2017, 9:23

Pavel Kuba

Teprve před pár dny se po dlouhých šesti letech vrátil do extraligy, za brněnskou Kometu už ale stihl odehrát dva duely, a rychle si tak přivyknul na chuť elitní tuzemské soutěže. Kamil Brabenec nejprve na ledě Vítkovic zaznamenal gólovou asistenci, aby o dva dny později na domácím ledě poprvé skóroval. Jeho šikovná trefa v oslabení pomohla Kometě k zisku dvou bodů proti Karlovým Varům.

HokejkaSHOPvanoce

Nechybělo ale mnoho a Brňané mohli z těžkého souboje vytěžit kýžené tři body. Po dvou třetinách vedli o dvě branky, ve třetí části ale soupeř dokázal dorovnat a Kometa natáhla své čekání na plnohodnotnou výhru již na osm zápasů.

„Výsledek nás mrzí, zápas jsme samozřejmě chtěli vyhrát za tři body, měli jsme ho rozehraný dobře. Bohužel nás ale srazily dva hloupé góly. Jeden skoro vlastenec, druhý téměř dětinská chyba, která by se dle mého neměla stávat. Za stavu 2:1 jsme se začali strachovat o výsledek a hra nebyla už tak dobrá jako předtím. Mrzí nás to. Každý bod se ale počítá, takže i dva jsou dobré,“ vykládá čtyřicetiletý útočník, který se zatím jeví jako výborný tah brněnského managementu.

Ostřílený matador totiž po fyzické stránce nezaostává za mladšími protihráči, naopak uplatňuje své bohaté zkušenosti. Důkazem byla i jeho trefa v oslabení, kdy mezi betony Závorky procedil jemnou tečí nabídku od Káni. To všechno ve vlastním oslabení. „To byla spíše šťastná zkušenost. Kaňour výborně vybojoval puk, zařval jsem si na něj a on mi ho hodil. Trochu jsem se zhrozil, přihrávka mi šla na nohu, naštěstí jsem si ji ale dobře přikopl a nakonec to tam šťouchl bekhendem,“ usmívá se Brabenec.

Následně ale zvážní, řeč se totiž stočí na moment ze druhé třetiny, kdy po jednom ze zákroků musel domácí obránce Štencel opustit led na nosítkách. „Že nás soupeři dohrávají, je normální. Ale myslím si, že by se měl někdo postavit nad tím, že po dvou úderech na hlavu nenásleduje žádné vyloučení. Ani ve Vítkovicích, ani teď proti Karlovým Varům,“ vrací se ke dvěma posledním zápasům, ze kterých Kometa přišla o obránce Krejčíka a Štencela.

„V dnešním hokeji se všechny zákroky na hlavu mají trestat, takže když vidíte na kostce nad ledem, že borec má obě nohy ve výskoku a trefí našeho borce loktem do hlavy, není to nic příjemného. Jestli se mají takové zákroky hlídat, myslím si, že by se měly hlídat více,“ zdůrazňuje zkušený hokejista a jedním dechem dodává, že Kometa za podobný zákrok byla správně potrestána.

„My jsme za zákrok Malleta na protihráče dostali pět minut a do konce. Asi byl zákrok více viditelnější. To je ale v pořádku. Takové zákroky se mají hlídat a je dobře, když se za to vylučuje, protože zdraví hráčů je nejdůležitější,“ dodává Brabenec.

I když nebrala Kometa z duelu s Karlovými Vary plný počet bodů, v tabulce poskočila o příčku výše. „Vyhráli jsme, máme důvod se radovat. Po reprezentační přestávce se vrátí nějací kluci, co byli zranění a myslím, že bude stoupat jak forma, tak i výsledky,“ doufá Kamil Brabenec, který si svůj extraligový comeback naplno užívá. „Užívám si každou chvilku a doufám, že si budu užívat ještě víc, když budou dobré výsledky,“ uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz