Kometa ztrácí kapitána. Kučeřík jde s kamarádem Zábranským do WHL

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Junioři brněnské Komety budou mít nového kapitána. Reprezentační obránce Radek Kučeřík totiž odchází společně s Liborem Zábranským do Saskatoonu, který oba české zadáky letos draftoval.

HokejkaSHOPvanoce

Saskatoon Blades ve čtvrtek potvrdili podpis smlouvy s oběma českými hráči. Zábranského si na letošním draftu CHL vybrali z 55. pozice, Kučeříka ze 115.

Že se do Western Hockey League vrátí první jmenovaný kapitán reprezentační dvacítky, to bylo jasné delší dobu. „Libor zabojuje o svůj sen, kterým je NHL. V Saskatoonu k tomu bude mít ideální příležitost. Zůstat v zámoří byla jeho jednoznačná priorita,“ řekl už na konci června pro hokej.cz agent Robert Spálenka.

Syna brněnského majitele čeká třetí sezona v Americe. Sezonu a půl odehrál za Kelownu, druhou polovinu loňského ročníku pak strávil ve Fargu v USHL, kde chytl novou slinu. Teď míří zpět do kanadské juniorky.

„Libor je vysokým a všestranným obráncem. Jako kapitán dovedl Českou republiku ke stříbrné medaili na Hlinkově memoriálu 2017, takže víme, že má vůdčí schopnosti, a předešlé zkušenosti v Severní Americe mu pomůžou, aby se snadno zařadil do našeho týmu,“ zmiňuje na webu Blades generální manažer Colin Priestner.

„Navíc pomůže Radkovi s přechodem na hokej i životní styl v Severní Americe, neboť jsou kamarádi a přes léto spolu trénují,“ říká.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Kučeřík naproti tomu dosud Česko neopustil. Odchovanec Hodonína přešel v mladším dorostu do Komety, kde v roce 2018 vyhrál s juniorkou mistrovský titul a v minulé sezoně ji vedl coby kapitán. Ve 43 zápasech nasbíral 23 bodů (6+17), k tomu dvakrát naskočil za A-tým do extraligy (byť celkem jen na tři a půl minuty) a dvakrát za Třebíč do Chance ligy.

Sedmnáctiletý zadák rovněž patří k pravidelným reprezentantům. S ročníkem 2001 získal bronz na World U17 Hockey Challenge, v letošním roce se zúčastnil dubnového šampionátu do 18 let (5/0+1) a v červenci vyrazil s dvacítkou na úvodní zápasovou akci do Finska (3/0+1).

„Radek je tvrdým obráncem, který má na svůj věk výborné fyzické parametry. Jako hráče narozeného v prosinci 2001 se ho bude týkat následující draft NHL. Těžko se proti němu hraje, do našeho týmu vnese nádech staré hokejové školy,“ věří generální manažer Saskatoonu.

Zábranský a Kučeřík by se měli k týmu připojit před tréninkovým kempem 23. srpna.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz