Kometa znovu pyká za fanoušky: 40 tisíc a podmínečně uzavřený kotel

Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz

5. ledna 14:19

Adam Bagar

Brněnská Kometa musí za chování svých fanoušků v utkáních na přelomu roku zaplatit pokutu v celkové výši 40 tisíc korun. A na jeden zápas má navíc podmínečně uzavřenou tribunu E své DRFG Areny. V probíhajícím ročníku byl úřadující mistr pokutován už podeváté. Zaplatit musel 120 tisíc korun.

Nový fanshop

Brněnští fanoušci se provinili ve všech z posledních tří utkání. V Pardubicích i ve Vítkovicích odpálili pyrotechniku, což bylo doloženo i videozáznamy. Vzhledem k tomu, že se podobného provinění dopustili poprvé a podruhé v sezoně, dostala Kometa pokutu 15 tisíc korun. Dalších pět tisíc musí zaplatit za opakované, hrubě vulgární skandování na dresu soupeře a rozhodčích během duelu na ostravském ledě.

„Trest uzavření tribuny byl podmínečně odložen na zkušební dobu jednoho měsíce, tedy do 5. února 2018.“

Podle disciplinárky nejzávažnějšího nesportovního chování se ale brněnští příznivci dopustili v domácím zápase s Libercem. „K opakovanému, hrubě vulgárnímu skandování vůči soupeři a rozhodčím došlo přinejmenším desetkrát, přičemž pokřiky zahajovala v sektoru E (v kotli, pozn. red.) osoba, vybavená zařízením k zesilování zvuku,“ popisuje předseda extraligové disciplinární komise Karel Holý.

Vzhledem k tomu, že takové jednání proběhlo v Brně už posedmé v sezoně, potrestal Kometu finanční pokutou ve výši 20 tisíc korun spolu s uzavřením tribuny E na jedno soutěžní utkání. „Trest uzavření tribuny byl podmínečně odložen na zkušební dobu jednoho měsíce, tedy do 5. února 2018,“ doplňuje Holý, který úřadujícího mistra trestal už devětkrát a udělil mu pokuty v souhrnné výši 120 tisíc korun.

Pardubice, Jihlava a Zlín zaplatí 10 tisíc, Olomouc 5 tisíc

Vulgárního skandování se v zápase s Olomoucí dopustili také pardubičtí příznivci. Vzhledem k tomu, že šlo o páté podobné provinění v sezoně, zaplatí Dynamo 10 tisíc korun. Stejný trest dostala také Dukla za počínání svých fanoušků v utkání s Litvínovem, přičemž jeden z arbitrů byl navíc zasažen vhozeným předmětem. A 5 tisíc korun zaplatí Mora, jejíž fanoušci vulgárně skandovali proti pražské Spartě.

Posledním potrestaným je Zlín, klub zaplatí 10 tisíc korun za použití pyrotechniky a následné incidenty v zápase pod Javorovým. „Pyrotechnika byla v sektoru hostujících fanoušků použita ve druhé třetině. Požární hlídkou a bezpečnostní službou byla uhašena, přičemž při zásahu došlo k potyčce a k vyvedení některých zlínských fanoušků z prostor zimního stadionu,“ líčí na závěr šéf disciplinárky Holý.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz