Kometa žije. Urveme to za každou cenu, burcoval Zaťovič a sám rozhodl

Foto: Vít Golda, hc-kometa.cz

Série mezi Kometou a Vítkovicemi pokračuje, také třetí díl série skončil 2:1 pro domácí a podruhé v sérii musel rozhodovat nastavený čas. Tuhou a bojovnou bitvu sobotního odpoledne v DRFG areně rozčísl svou trefou kapitán Martin Zaťovič, který tak oddálil konec sezony modrobílých. „Doufáme, že se to teď prolomí a další zápas bude v podobném duchu,“ říká.

MS žen 2021

Takhle jste se z gólu dlouho neradoval…
Asi jsem dlouho žádný nedal. (směje se) Od rána mám nastavenou hlavu na výhru. Šli jsme za tím. Říkal jsem dneska klukům, že to urveme za každou cenu. Ať je to klidně v prodloužení, nebo na nájezdy. Spadlo to ze mě. To, co jsme si řekli, se vyplnilo.

Na první pohled to nebyla příliš nebezpečná střela, ne?
Za zápas jsem měl takové střely tři. Jednou jsem to cpal nahoru, aby se puk odrazil do předbrankového prostoru a někdo to dorazil. Tuto sérii budou rozhodovat škaredé góly. Je to vždycky o gól a jakákoliv branka platí. Jestli se to odrazí od soupeřovy brusle nebo od něčeho jiného, pro nás je to stále stejně důležitý gól.

V závěru a v prodloužení jste byli aktivnějším týmem. Cítil jste, že do toho víc šlapete a jdete za výhrou?
Myslím si, že ano. V prodloužení bylo vidět, že máme víc sil. Já doufám, že tak, jak jsme teď skončili, tak stejně začneme příští zápas.

Brankář Daniel Dolejš zatím chytá ve výborné formě. Co na něj říkáte?
Těžko říct. Oba dva gólmani podávají super výkony. Série je vyrovnaná, máme to přečtené. Jak my je, tak oni nás. Chybičky rozhodují, kdo bude lepší před bránou a v dorážkách, kdo zlepší přesilovky, tak ten postoupí. 

Jak moc vás Vítkovice brání, speciálně vaši první formaci s Petrem Holíkem a Peterem Muellerem?
Mají velké zkušené beky. Hrají na nás Polda s Pyrdou. (Roman Polák s Filipem Pyrochtou, pozn. red.) Je to play off, nikdo nebude mít čas dát sedm gólů a hrát do prázdné. Musíme hrát špinavý hokej a dávat góly z dorážek.

„Přesilovky? Něco jsme si k nim řekli, ale opět jsme je nezahráli, jak jsme chtěli.“

Máte vysoký ice time, cítíte se v pohodě?
Myslím, že ano. Celou sezonu hrajeme nějakých dvacet šest minut, takže jsme na to připravení. Odpočineme si a jedeme dál.

Nemáte ambice se dorovnávat v čase stráveném na ledě s Peterem Muellerem?
Ne, to ne. On má zas jinou postavu, hraje jiný hokej. Já hraju úplně jiný hokej než on. Je to samozřejmě náročné, ale tím, že tak hrajeme celou sezonu, tak je to jednodušší. Tělo si zvykne. Doufám, že takhle vydržíme co nejdéle.

Vítkovice mají zatím skvěle načtené vaše přesilovky, opět jste v ní neskórovali. Pokoušeli jste se něco měnit?
Něco jsme si k tomu říkali, ale opět jsme to nezahráli tak, jak jsme chtěli. Budeme na tom dál pracovat. Vždy se tam objeví moment, ve kterém předržíme puk. Ale říkáme si to u videa a víme o tom. Pořád se o tom bavíme, rozhodují detaily, jako je například postavení hráče. To zlepšíme a já doufám, že tam v příštím zápase něco padne.

Dominik Lakatoš se objevuje ve všech soubojích, neustále se s ním strkáte. Jak je to nepříjemné?
On tak hraje, je to jeho styl. My na to máme Dana Rákose, je to podobný hráč. Nicméně tam není nic závažného nebo zvláštního, žádná větší strkanice. V takovém případě se o sebe každý postará sám a je to v pohodě.

„Tuto sérii budou rozhodovat škaredé góly. Je to vždycky o gól a jakákoliv branka platí."

Jak to vypadalo po zápase v kabině?
Samé pozitivní emoce. Všichni byli nadšení, všichni byli rádi, že jsme to urvali. Doufáme, že se to teď prolomí a další zápas bude v podobném duchu.

Na zápase bylo pár fanoušků z řad sponzorů. Slyšeli jste je?
Ano, jsou slyšet. My jim děkujeme za to, že chodí. Všechno to jsou partneři klubu a my jsme rádi, že je máme. Pokusíme se celou sérii uhrát tak, abychom postoupili dál.

Jak je to psychicky náročné, když víte, že musíte třikrát vyhrát?
Je to pořád stejný sport, je to hokej. My jsme mohli urvat jeden zápas ve Vítkovicích, ale bohužel se nám to nepovedlo. Teď budeme bojovat tak, abychom to tady doma uhráli.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz