Kometa zbrojí na Vítkovice. Půjdeme na krev, slibuje kapitán Čermák

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Základní část skončila a teď začne ten pravý boj o úspěch, či neúspěch v sezoně. Kometa bude do vyřazovacích bojů vstupovat v roli obhájce titulu a možná tedy jakési lovné zvěře. Stejně jako před rokem, tak i letos začnou modrobílí venku – jejich soupeřem budou ve čtvrtfinále Vítkovice. „Mají silově dobře vybavený mančaft, hráči výborně bruslí. V sezoně je držel gólman, takže víme, na co se zaměřit,“ přemítá kapitán Brna Leoš Čermák, který se může stát po jedenácti letech prvním kapitánem, který dovede svůj tým k obhajobě mistrovského titulu.

Plekanec Chance liga

Kometa v posledním duelu základní části zcela jasně porazila Litvínov, který už myslí na boje o záchranu, 4:0 a naladila se tak po předchozím nezdaru zpět do optimální pohody. „Chtěli jsme hlavně napravit minulý zápas v Olomouci a hrát tak, abychom se nastartovali před play off. Zapojili jsme tam některé prvky, které jsme chtěli, a hlavně jsme hráli přesně podle představ. Vraceli jsme se zodpovědně do obrany, když jsme chtěli napadat, tak jsme napadali, když jsme se museli zatáhnout, tak jsme zatáhli. Výkon byl povedený,“ kvitoval herní projev zanedlouho čtyřicetiletý útočník Komety.

„Chtěli jsme hlavně napravit minulý zápas v Olomouci a hrát tak, abychom se nastartovali před play off.“

Brno a Vítkovice už byly spojovány jako možná dvojička pro play off už více než měsíc, nyní však leží vše černé na bílém a oba soupeři si to rozdají o postup mezi nejlepší čtyřku. „Vypadalo to dlouho tak, že budeme hrát s Vítkovicemi, a nakonec to tak i zůstalo. Začínáme stejně jako loni venku a máme dost času, abychom se na to nachystali. Budeme chtít opět uhrát co nejlepší výsledek a doufám, že se nám to povede,“ přeje si před startem série.

Sportovní gesto obránce Ondřeje Němce

Zároveň si uvědomuje přednosti soupeře. „Vítkovice mají silově dobře vybavený mančaft, hráči výborně bruslí. V sezoně je držel gólman, takže víme, na co se zaměřit. Sezona jim letos vyšla, měly dlouhou sérii vítězství. Bude potřeba se na to dobře nachystat,“ říká. V základní části Kometa svého soupeře třikrát ze čtyř duelů přetlačila, to však podle Čermáka roli nehraje. „Začíná nová soutěž, všechny předchozí výsledky se mažou a jede se od nuly. Byli jsme na tom bodově hodně podobně, takže rozhodne momentální rozpoložení a nikdo nebude mít žádnou extra výhodu. V play off se vždy hraje hlavně dobře z obrany, a tak nepředpokládám, že přijdou nějaké gólové přestřelky.“

Všechny celky se však musejí vypořádat s další přestávkou. Po třítýdenní olympijské odehráli jen tři zápasy a už opět budou osm dní bez zápasového tempa. „Olympijská pauza a teď po třech zápasech další přestávka není nic příjemného pro všechny. Kdyby se hrálo ve větším tempu s menšími pauzami, tak by to prospělo všem týmům. Takhle tady nikdo neví, jakou má momentálně formu. Jakmile zaváháte, tak už tak pak těžko budete hodit. Není to ideální pro nikoho,“ tvrdí nespokojeně vůdce celku z jihu Moravy. „Sezona se honila ve dvou měsících a teď se skoro zase měsíc a půl nehraje,“ dodává.

Gulaši: Chtěli jsme vyhrát a jít do pauzy s pohodou

Teď však začne část ročníku, kde už není kam uhnout, a každá chyba může rozhodnout o osudu celé sezony. V Brně se loni s vyřazovacími boji vypořádali skvěle. „Každý z nás má rád play off, to loňské nám vyšlo skvěle. Za těch mnoho let, co jsem tady, jsme snad jednou vypadli v první kole, ale na to se nehraje. Rozhoduje forma a štěstí. My se musíme maximálně nachystat a snažit se postoupit dál,“ burcuje za celý tým Leoš Čermák, který by na sklonku kariéry ještě jednou rád zvedl Masarykův pohár nad hlavu.

Gulaš opanoval bodování, Mertl králem střelců! Kdo vládl brankářům? »

Jak vypadá aktuální program pod Špilberkem? „V pondělí jsme měli volno, ale už v úterý jsme se znovu společně sešli a začali se chystat. Prostor na nějaké tvrdší tréninky máme nějaké dva tři dny a pak už je to o tom, abychom se udrželi v tempu a zvládli skok do zápasů. Člověk se ale nesmí přetrénovat,“ popisuje tyto dny. Kometa do play off vyrukuje v plné síle. „Role budou stejné jako v základní části. Půjde se na krev, všichni musíme hrát na maximální otáčky. Bude to rychlejší a tvrdší hokej,“ uzavírá odhodlaně.

Sestřih utkání HC Kometa Brno – HC VERVA Litvínov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz