Kometa řeší marodku. Vrátí se Brabenec po šesti letech do Brna?

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

28. ledna 2017, 13:36

Jan Šimek

Brněnský celek sužuje marodka, na které se ocitli klíčoví hráči. Po pátečním duelu na ledě Mladé Boleslavi mezi zraněné navíc přibyl další útočník Tomáš Vincour a Kometa musí před play off jednat. Nevyšel návrat hvězdného Martina Havláta, naopak z Finska zpět na Moravu dorazil Jan Hruška, z Pardubic pak kanadský forvard Alexandre Mallet. Klub z Brna jedná o další možné posile v podobě Kamila Brabence.

HokejkaTV

Ten by se do rodného Brna vrátil po šesti letech, které strávil na Slovensku. V roce 2013 přispěl Zvolenu k zisku titulu, dvakrát vyhrál i kanadské bodování slovenské extraligy.

Čtyřicetiletý borec, který má zkušenosti také z reprezentace, v letošním ročníku oblékal dres nováčka nejvyšší slovenské soutěže z Nových Zámků. Ve 43 zápasech si připsal 32 kanadských bodů za devět branek a 23 asistencí.

Hruška končí ve finském Oulu, hlásí návrat do Komety »

„Dříve jsme deklarovali, že chceme předejít tomu, abychom měli v důležité části sezóny úzký kádr,“ řekl pro klubový web vedoucí sportovního úseku Komety Jaroslav Medlík.

O příchodu Brabence už některá média informovala. „Je ještě potřeba dotáhnout organizační a papírové záležitosti,“ upozorňuje Medlík na to, že hotovo ještě úplně není.

Brněnský celek, který je v tabulce Tipsport extraligy na pátém místě, trápí marodka. Nehraje důležitý bek Jozef Kováčik ani trio klíčových útočníků – Martin Erat, Roman Erat a Martin Zaťovič.

Konec kariéry? Martin Havlát se zranil, za Kometu hrát nebude »

To ale není všechno. Další borec přibyl na listinu zraněných po pátečním duelu v Mladé Boleslavi. „V utkání s Mladou Boleslaví se nám zranil Tomáš Vincour, který absolvoval vyšetření v nemocnici a čekáme na výsledné zprávy,“ dodává Jaroslav Medlík.

Martin Havlát nakonec dres Komety kvůli zranění na tréninku neobleče. Pomoct ofenzivě tak má navrátilec z Finska Jan Hruška a nově i zkušený matador Kamil Brabenec. Na zkoušce v Brně přesvědčil Kanaďan Alexandre Mallet, jenž nastupoval za pardubické Dynamo.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz