Kometa přišla o kapitána. Čermák končí kariéru, v klubu ale zůstává

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

2. července 10:39

Adam Bagar

Dlouholetý kapitán Komety Brno Leoš Čermák už další extraligové starty či tituly nezapíše, v 41 letech se rozhodl ukončit bohatou hráčskou kariéru. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

HokejkaSHOPvanoce

„Pro mě je nejdůležitější, co cítím vnitřně a že mám zážitky do konce života. Kometa je to nejlepší, co mě v kariéře mohlo potkat. Byla to fantazie. Brněnští fanoušci jsou nejlepší v republice a jsem šťastný za to, co se nám všem společně s Liborem Zábranským podařilo dokázat,“ hlásí loučící se Leoš Čermák.

„Kometa je to nejlepší, co mě v kariéře mohlo potkat. Byla to fantazie.“

V brněnském dresu odehrál celkem 471 utkání a získal kompletní sbírku medailí. Bronz v roce 2015, v letech 2012 a 2014 stříbro a v letech 2017 a 2018 slavil s Kometou mistrovské tituly. Dlouhých šest let nosil na hrudi kapitánské céčko, což jej v počtu ročníků řadí na druhé místo za legendárního Vlastimila Bubníka.

„Leoš patří k nejúspěšnějším kapitánům komeťácké historie. Zaslouží si velkou úctu a respekt. Jsem hrozně rád, že jsem jej poznal. Dokonce i jako protihráče na ledě, ale i z pozice manažera a kouče na střídačce. Je to velká osobnost,“ ví brněnský majitel Libor Zábranský, jenž bude s Čermákem dál spolupracovat.

„Pro naše mladé kluky to bude fantastická věc, že se jim bude věnovat taková ikona.“

Třebíčský rodák rozšíří management klubu, bude působit na postu manažera pro hráčský rozvoj. „V praxi to znamená, že bude mít na starosti talentované hráče z dorostu a juniorky a hráče působící v Třebíči. Myslím si, že pro naše mladé kluky to bude fantastická věc, že se jim bude věnovat taková ikona,“ objasňuje.

Leoš Čermák si během své bohaté kariéry zahrál také za reprezentaci, v Rusku hájil barvy Novosibirsku, Ufy a Nižného Novgorodu a v extralize kromě Komety válel i za Slavii Praha, Vítkovice a Liberec. Celkem mezi tuzemskou elitou získal osm medailí a zaznamenal 823 startů a 401 bodů za 195 gólů a 206 asistencí.

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz