Kometa přes kolaps slaví postup. Udělali jsme fatální chyby, nechápe Vejmelka

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

Kometa měla středeční bitvu, v níž si mohla sama v případě jakékoli výhry nad Zugem zajistit postup do osmifinále, parádně rozjetou. V polovině třetí části vedla 2:0 a nic nenasvědčovalo závěrečnému dramatu. Švýcarský celek však koncovku duelu zvládl znamenitě, třemi góly skóre otočil a z Brna si odvezl všechny body. „Zbytečně prohraný zápas,“ litoval gólman Karel Vejmelka. Modrobílí nakonec mohli děkovat výsledku duelu Berlínu s Grodnem, díky němuž o dvě hodiny později postup mezi šestnáctku nejlepších mohli oslavit.

Plekanec Chance liga

Obhájce titulu měl reprízu loňského osmifinále CHL proti Zugu skvěle načatou, dlouho vedl o dva góly a rozdíl mezi oběma celky mohl být klidně větší. O to víc pak musel svěřence kouče Libora Zábranského mrzet výpadek v závěru. „První dvě třetiny hodnotím pozitivně, tu závěrečnou však úplně naopak. Udělali jsme několik fatálních chyb v obranném pásmu, které rozhodly zápas. Víc k tomu nemám co říct,“ sklopil hlavu Vejmelka. Zug se zejména po druhé trefě pořádně nakopl. „Vždy, když nějaký tým srovná stav zápasu, tak se mu hraje lépe a snaží se dále útočit. Jim se závěr perfektně vydařil a vezou si domů tři body,“ dodal.

„Udělali jsme několik fatálních chyb v obranném pásmu, které rozhodly zápas. Víc k tomu nemám co říct.“

Sám dvaadvacetiletý gólman v utkání několikrát Kometu skvěle podržel a ještě v polovině závěrečné dvacetiminutovky klidně mohl pomýšlet na vychytanou nulu. Pak ale přišel již několikrát zmiňovaný kolaps celého týmu. Tři povedené akce EV a tři kotouče v síti Vejmelky. „Na začátku se mi chytalo parádně. Nemyslím si, že by na mě pálili ze všech stran, ale je pravda, že pořádných zákroku jsem tam pár měl. Byla to pro mě vcelku výhoda a chytalo se mi dobře,“ potvrdil muž, který byl u prvního brněnského titulu na postu brankářské dvojky a u toho loňského v pozici trojky.

Kometu v zápase sužovala naprosto zbytečná vyloučení, která mohla stát modrobílé v závěru potřebné síly, zde však Vejmelka hlavní příčinu prohry vůbec nehledal. „Nemyslím si, že by to mělo negativní vliv, právě naopak. Ubránili jsme několik oslabení krátce po sobě, což týmu vždy pozvedne sebevědomí a paradoxně nám to mohlo pomoct. Jen ten konec byl z naší strany tragický. Ale příčinu bych v oslabení nehledal,“ okomentoval práci týmu při početních nevýhodách.

Mrzí nás to, ale takový je hokej. S tím se občas musíme vyrovnat

Inkasované branky si za vinu nedával. „Moc to nechci hodnotit. Musím se podívat na video a pak se nad tím můžu zamyslet. Důležité je však to, že toto se nám nesmí stávat. Dostat tři góly v závěru utkání, to je zbytečně prohraný zápas,“ hlesl zklamaně. „Konec už asi nemá cenu znovu rozebírat. Holt nás to mrzí, ale takový je hokej a s tím se občas musíme vyrovnat. Snad to bude jen lepší,“ uzavřel téma výpadku v utkání středečního podvečera v Brně gólman, který v létě znovu absolvoval přípravný kemp týmu Nashville Predators.

Brněnští už se nyní plně soustředí na přípravu na další zápas, v pátek je v nabitém programu čeká domácí extraligová partie proti litvínovské Vervě. „Ve čtvrtek je další den. Můžeme s trenérem zapracovat na tom, co bychom měli zlepšit. Musíme hodit prohru za hlavu a připravit se do dalších duelů. Jak do víkendového dvojzápasu, tak do odvety ve Švýcarsku, které jsou pro nás stále nesmírně důležité,“ popisuje.

Litvínov je na koni, ale budeme mu chtít shodit hřebínek a vyhrát

Obhájce posledních dvou Masarykových pohárů je v extraligové tabulce zatím na sedmém místě, a tak se bude chtít proti lídrovi před svým publikem vytáhnout. A hlavně zvítězit. „Jak jsem říkal, chceme se na to co nejlépe připravit. Litvínov je momentálně na koni. Vede tabulku, vyhrává a my jim budeme chtít shodit hřebínek a zvítězit. Víme, že to nebude jednoduché, ale náš cíl je jasný – zvítězit,“ uzavřel své povídaní odhodlaně Karel Vejmelka.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz