Kometa posiluje zadní řady, z KHL se do extraligy vrací Američan Schaus

Nicholas Schaus. | Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

7. listopadu 14:19

Adam Bagar

Kometa v reprezentační přestávce sáhla k posílení defenzivních řad – na jih Moravy se stěhuje americký zadák Nicholas Schaus, který už v sezoně 2016/17 hrál extraligu za Pardubice.

Nový fanshop

„Očekáváme od něj zvýšení produktivity a ofenzivní síly. Kvality prokázal už v Pardubicích, kde byl nejlepší v bodování celého týmu. Navíc je to pravák, kterého jsme potřebovali,“ říká pro web hc-kometa.cz vedoucí sportovního úseku klubu Jaroslav Medlík.

„Očekáváme od něj zvýšení produktivity a ofenzivní síly.“

Nicholas Schaus ve středu s brněnským vedením podepsal smlouvu, o den později už nebude chybět na svém prvním společném tréninku nového týmu. Obnovenou extraligovou premiéru pak může prožít ve středu 14. listopadu, kdy se Kometa utká s Dynamem.

Tedy s týmem, jenž rodák z Buffala velmi dobře zná. Schaus hrál za Pardubice v předminulé sezoně, včetně baráže zapsal 62 startů a na obránce neskutečných 46 bodů za devět branek a 37 nahrávek, což z něj dělalo suverénně nejproduktivnějšího zadáka ligy.

Po odchodu z Pardubic hrál KHL za Magnitogorsk, Kunlun a Slovan

Dvaatřicetiletý Američan zamířil loni z Pardubic do KHL, kde hrál nejdřív za Magnitogorsk a následně za Kunlun. Aktuální sezonu začal ve Slovanu Bratislava, ale po deseti zápasech se v říjnu loučil. Dřív Schaus působil také v Norsku, Německu či Rakousku.

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz