Kometa narazila. S hokejem to nemělo nic společného, ví Zaťovič

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

13. září 2017, 11:01

Daniel Kinc

Když brněnská Kometa nastoupila ke svému druhému domácímu utkání v sezoně, zdálo se, že výhra nad Mladou Boleslaví bude povinností. Hosté však do duelu vstoupili lépe a nepoložil je ani obrat domácích, protože i bruslaři měli nachystané odpovědi. Nejprve vyrovnali, a poté při pětiminutové přesilovce Brna zlomili utkání na svou stranu. Modrobílí neskrývali své rozčarování. „Jsme doma a musíme si s tím poradit. Chyba je v nás, že se bojíme hrát, protože to ani není o podcenění. Bylo to stylem „Na, tady máš a teď hrej ty.“ Nebylo tam nic extra, nikdo nechtěl udělat nic navíc a šlo to vidět,“ zlobil se Martin Zaťovič.

Fanshop

Kdo očekával, že Kometa na své soupeře vlétne, jak je tomu zvykem, ten se pletl. Boleslav se nebála hrát a svému soupeři zatápěla. „Od začátku zápasu jsme byli horším týmem, ve hře pět na pět jsme si nevytvořili žádnou šanci a všechno se to hrálo na přesilovky. Dali jsme z nich dva góly, a jinak tam nebylo vlastně nic. Pět minut před koncem jsme měli přesilovku. Super, ale dostali jsme gól, ale na to to nejde svádět. Hráli jsme celých šedesát minut špatně a šlo to vidět,“ nehledal výmluvy zkušený útočník.

Sám Zaťovič ale příčiny úterního neúspěchu hledal jen marně. „Nebylo to nic, co jsme chtěli. Od začátku to všechno bylo plané, žádná pořádná šance nebo střela. Když nedáme rychle gól, tak je to samozřejmě těžké proti každému soupeři. Proti Boleslavi to bylo vidět, nedali jsme ho, a byli jsme o něco nervóznější, i když nevím z jakého důvodu. Je to sice třetí kolo, ale musíme se podívat na video a říct si k tomu něco. Začátek nebyl vůbec dobrý,“ ví moc dobře vyhlášený střelec.

Dosavadní vítězná šňůra je pryč a Brno se o ni připravilo především vlastními chybami. „Hra sice byla nahoru dolů, ale bez puku. Jeden z nás to vzal na jedné straně, hodil to na druhou, kde to vzal jejich bek, a hodil to zpátky. Nemělo to s hokejem nic společného. Oni mají tři body, což je chyba. Kdybychom hráli špatně a měli tři body my, tak dejme tomu. Podívali bychom se na video a šli dál, ovšem tohle je hodně špatné,“ neskrýval rozčarování z předvedené hry člen druhé útočné formace.

Nebylo tam nic, co jsme chtěli, naříká Zaťovič

Brňany v nepovedeném zápase mohly těšit alespoň přesilové hry, v nichž se zrodily obě trefy svěřenců Libora Zábranského v zápase. „Přesilovkám věnujeme na tréninku nějaký čas, takže tam je malé pozitivum. Dvě přesilovky dobré, ale prohráli jsme – ve výsledku je to k ničemu. Je to prohra, my potřebujeme tři body, a ne jen dávat góly v přesilovkách.“ S výsledkem a předvedenou hrou nebyl jistě spokojen ani jeden z lodivodů. „Trenéři? Uvidíme ráno, teď to necháme vychladnout, ale určitě z toho něco bude,“ dodal forvard s bohatými reprezentačními zkušenostmi.

Kometa v nové sezoně v domácím prostředí zatím tápe, proti Třinci se sice prezentovala obratem, na Boleslavi si však vylámala zuby. „Jsme doma a musíme si s tím poradit. Chyba je v nás, že se bojíme hrát, protože to ani není o podcenění. Bylo to stylem „Na, tady máš a teď hrej ty.“ Nebylo tam nic extra, nikdo nechtěl udělat nic navíc a šlo to vidět. Soupeř si nás pohlídal, šance žádná a na psychice to prostě nepřidá. Nesmíme se v tom babrat, doma musíme tvořit hru a diktovat tempo zápasu. Nic z toho tam nebylo, bohužel,“ uzavřel.

Sestřih utkání HC Kometa Brno – BK Mladá Boleslav

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz