Kometa na ledě, zatím bez Erata či Čermáka. Zůstane Nečas v Brně?

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

25. července 2017, 18:11

Adam Bagar

Bruslení a nabírání kondice. Takový byl program úvodního tréninku Komety na novou sezonu, v níž budou Erat, Němec, Krejčík, Vincour a spol. obhajovat zisk mistrovského titulu. "Nesmíme dopustit nějakou mistrovskou kocovinu, tlak musíme ustát," velí na klubovém webu hlavní kouč Libor Zábranský.

Fanshop

„S dosavadním průběhem přípravy jsem maximálně spokojený. Kluci na suchu makali, každý měl svůj individuální plán. Všichni si dobře uvědomují, v jakém klubu hrají. Byli perfektní,“ pochvaluje si Zábranský, který se do přípravy snaží zařazovat také herní prvky.

„Jsem hrozně rád, že se v podstatě podařilo udržet tým z loňské sezony pohromadě. Myslím, že má velkou kvalitu, i morální.“

„Není to o nějakém ježdění pořád dokola. Je obrovská výhoda, že všichni kluci chtějí a nejsou kyselí. Je přirozené, že jsou unavení, ještě chvíli bude trvat, než si navyknou na brusle. Ale to je na začátku každé sezony,“ pokračuje hlavní kouč a majitel brněnského klubu.

Na prvním tréninku mu chybělo kvarteto hráčů. „Martin Erat přiletí příští týden, potřeboval si vyřídit osobní záležitosti v Nashvillu. Leoš Čermák ještě doléčuje určité zranění, takže teď má individuální program. Podobně jako Honza Káňa a Honza Štencel,“ přibližuje.

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Kádr Komety se po zisku titulu lehce obměnil, ale jeho jádro zůstalo. „Jsem hrozně rád, že se v podstatě podařilo udržet tým z loňské sezony pohromadě. Myslím, že má velkou kvalitu, i morální,“ těší Zábranského, jenž během léta přišel o útočníka Marka Kvapila.

V Brně skončili rovněž obránci Jozef Kováčik a Peter Trška s útočníky Kamilem Brabencem, Tomášem Vondráčkem a Petrem Mrázkem. Naopak nováčky v týmu jsou pardubický útočník Lukáš Nahodil s Tomášem Svobodou, jenž se po roce vrátil z hostování v Plzni.

Nad Martinem Nečasem visí otazník, v Carolině udělal velký dojem

Další změny v týmu Kometa nechystá. „Vždy říkám, že kádr bude uzavřený až v poslední den přestupního termínu. Momentálně o žádných změnách nejednáme,“ potvrzuje Zábranský, jenž zatím nedokáže říct, zda bude v brněnských barvách pokračovat Martin Nečas.

„Nad Martinem visí otazník. Podle mých informací udělal v Carolině velký dojem a na nováčka podepsal zajímavou smlouvu. Myslím, že Carolina s ním má svůj plán. Nemyslím si, že by ho chtěla poslat sem. Ale to je jenom můj názor,“ zakončuje bývalý obránce NHL.

Širší kádr HC Kometa Brno 2017-18

Brankáři:
Marek Čiliak, Lukáš Dostál, Pavel Jekel, Lukáš Klimeš, Karel Vejmelka.

Obránci:
Tomáš Bartejs, Tomáš Dujsík, Michal Gulaši, Filip Král, Jakub Krejčík, Tomáš Malec, Dalimil Mikyska, Ondřej Němec, Jan Štencel, Lukáš Vágner, Libor Zábranský mladší.

Útočníci:
Leoš Čermák, Martin Dočekal, Filip Dvořák, Roman Dymáček, Martin Erat, Marcel Haščák, Tomáš Havránek, Jan Hruška, Jan Káňa, Alexandre Mallet, Lukáš Nahodil, Martin Nečas, Vojtěch Němec, Tomáš Svoboda, Tomáš Vincour, Martin Zaťovič, Hynek Zohorna, Radim Zohorna.

Příchody do HC Kometa Brno

Lukáš Nahodil (Pardubice)
Tomáš Svoboda (Plzeň)

Odchody z HC Kometa Brno

Petr Mrázek (Mladá Boleslav)
Tomáš Vondráček (Pardubice)
Marek Kvapil (Chabarovsk)
Kamil Brabenec (neznámo)
Jozef Kováčik (Nitra)
Peter Trška (Vítkovice)

Program zápasů před TELH

01.08. 17:30 SK Horácká Slavia Třebíč – HC Kometa Brno
03.08. 18:00 HC Kometa Brno – HC Slovan Bratislava
08.08. 18:00 HC Dukla Jihlava – HC Kometa Brno
10.08. 18:00 PSG Zlín – HC Kometa Brno
15.08. 18:00 HC Slovan Bratislava – HC Kometa Brno
17.08. 18:00 HC Kometa Brno – HC Dukla Jihlava
24.08. 19:30 Stavanger Oilers – HC Kometa Brno (Liga mistrů)
26.08. 18:00 KalPa Kuopio – HC Kometa Brno (Liga mistrů)
31.08. 18:00 HC Kometa Brno – KalPa Kuopio (Liga mistrů)
02.09. 13:30 HC Kometa Brno – Stavanger Oilers (Liga mistrů)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz