Kometa na hraně. Není kam couvnout, tvrdí Němec a velí inspiraci mladými

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

Tuhle situaci ještě neznají. Hokejisté Komety za poslední tři roky v žádné ze sérii neprohráli tři duely, aby byli krok od vyřazení. Po čtvrtečním pátém semifinále, v němž modrobílí prohráli 2:5, však tato situace nastala a Brňané už nesmí v semifinále prohrát. Sen o zlatém hattricku by se definitivně rozplynul. „Většina z nás, co jsme v týmu, už někdy v životě v takové situaci byla. Je to play off, my jsme teď těmi, kdo odvrací mečbol. Na šestý zápas musíme mít čistou hlavu,“ burcuje své spoluhráče zkušený obránce Ondřej Němec.

HokejkaTV

Co podle vás rozhodlo pátý zápas série?
Jedna věc jsou špatné nástupy do prvních dvou třetin, vždy jsme dostali gól. A pak za mě určitě druhá třetina, která byla asi nejhorší za poslední tři roky v play off. Tam se to zlomilo, Liberec nás přehrál a byl lepší. Musíme příště pokračovat v tom, co jsme předvedli ve třetí třetině. Tím se chceme prezentovat. Vytvořili jsme si tlak, dostali jsme se do přesilovek. Když takhle budeme hrát, tak věřím, že se do Liberce vrátíme na sedmý zápas.

Zdá se, jako byste začátky první a druhé třetiny úplně zaspali.
Nevím, jak tohle komentovat. Začátky prvních dvou třetin byly naprosto šílené. V první třetině jsme vyrovnali na 1:1, po přestávce vlezeme na led a dostaneme dalšího. Rázem máme hluché místo. Už první gól na začátku první třetiny nás uzemnil, deset minut jsme se do toho dostávali. Teď si musí všichni uvědomit, že už není kam couvnout a tohle nás může stát sérii.

Co konkrétně bylo špatně? Nebyli jste možná až moc pasivní?
Neřekl bych, že jsme byli pasivní. Vletěli na nás, my to nezachytili, ale potom se to vyrovnalo. Rozhodující ale byla druhá třetina, kde se to zlomilo. Nebyli jsme to my, nebylo to ideální. Musíme se nad tím zamyslet. Příště musíme odedřít celých šedesát minut tak, jako třetí třetinu v pátém zápase.

Liberec vás poprvé v sérii výrazně přehrál, souhlasíte?
Respektujeme sílu Liberce, vyhráli základní část, takže ofenzivní síla tam bude. Na druhou stranu jsme měli taky svoje šance, bylo tam pár přesilovek, kdy jsme se mohli dotáhnout, ale neproměnili jsme je. Je spousta věcí, co musíme před šestým zápasem zlepšit.

Ještě není hotovo, uvědomuje si Marek Kvapil

Bude teď psychická výhoda na straně Bílých Tygrů?
Některé věci bych hodnotil až po sérii. My máme svoje, oni mají svoje. Liberec má mečbol, ale my hrajeme doma, kde budeme hrát za velké podpory fanoušků. Jak jsem zmínil, uděláme všechno pro to, abychom se vrátili k sedmému zápasu.

Je opět na čase, aby tým prokázal své zkušenosti?
Máme spoustu zkušených hráčů, ale například v pátém semifinále odehrála famózní zápas třetí lajna, a to má věkový průměr 20 let. Hodně bruslili, dostávali se do tlaku a brali soupeři síly. Na to musíme navázat jako celý tým.

Na druhou stranu za poslední tři sezóny jste v této situaci poprvé.
Je to hokej, nejde o život. Tohle jsou ty zápasy, kvůli kterým celé léto trénujete a hrajete 52 kol v základní části. Jsou to nejlepší zápasy a každý by si měl vážit, že je může hrát. Teď už jde o všechno.

Věříte, že se tým opět semkne?
Většina z nás, co jsme v týmu, už někdy v životě v takové situaci byla. Je to play off, my jsme teď těmi, kdo odvrací mečbol. Na šestý zápas musíme mít čistou hlavu. Budeme hrát o to, aby sezona pokračovala dál.

Sestřih utkání Bílí Tygři Liberec – HC Kometa Brno

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz