Kometa má nový trenérský štáb, na střídačku se vrací Zábranský

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

18. listopadu 10:07

Adam Bagar

Kometa už představila nástupce rezignujícího Petra Fialy, trenérskou taktovku znovu přebírá majitel klubu Libor Zábranský. Brňané o tom informovali na svých webových stránkách.

HokejkaSHOPvanoce

„Novinkou bude, že mladý perspektivní trenér Jiří Horáček se posouvá z pozice videokouče a bude se mnou a s Kamilem Pokorným na střídačce," hlásí staronový hlavní trenér Komety Libor Zábranský, jenž tamní A-tým dovedl ke dvěma mistrovským titulům.

Zábranský koučoval brněnské mužstvo od února 2016, kdy rezignoval Alois Hadamczik, až do konce minulého ročníku. Po 241 zápasech se rozhodl střídačku opustit, cítil, že jej Kometa víc potřebuje v jiné roli. Ale dlouho to netrvalo, teď zase převzal taktovku.

„Věřím, že společně s asistenty dokážeme klukům pomoct. A že se zase vrátíme na vítěznou vlnu."

„Je to reakce na odstoupení pana Fialy, který po nedělním zápase rezignoval. Jiné řešení se v tuto chvíli pro Kometu nenabízelo. Věřím, že společně s asistenty dokážeme klukům pomoct. A že se zase vrátíme na vítěznou vlnu," doplňuje někdejší zadák NHL.

Fiala se rozhodl opustit kormidlo po vysoké domácí porážce 2:7 s Karlovými Vary. „Nepokládal bych funkci, kdybych si myslel, že za mnou hráči jdou. Výkony některých mě nepřesvědčovaly o tom, že kopeme za stejné cíle," přiznal mimo jiné po svém konci.

Zábranský má co napravovat. Kometa ještě po čtrnáctém kole vedla tabulku, ale nyní je mimo šestku a za sebou tahá šňůru pěti proher. První duel čeká nový trenérský štáb v čele s Liborem Zábranským hned v úterý, k dohrávce 15. kola zamíří na třinecký led.

Jde o čtvrtou trenérskou změnu v probíhající sezoně TELH. Už po sedmém kole skončil v Pardubicích Ladislav Lubina a nahradil jej Radek Bělohlav, ve Zlíně poté Robert Svoboda vystřídal odvolaného Antonína Stavjaňu a hradecký štáb rozšířil Vladimír Růžička.

Soupiska HC Kometa Brno

Brankáři:
Karel Vejmelka, Lukáš Klimeš.

Obránci:
Ivan Baranka, Tomáš Bartejs, Michal Gulaši, Daniel Kowalczyk, Tomáš Malec, Ondřej Němec, Filip Pyrochta, Stanislav Svozil, Jan Štencel.

Útočníci:
Martin Dočekal, Martin Erat, Petr Holík, Luboš Horký, Jan Hruška, Pavel Jenyš, Petr Kratochvíl, Lukáš Kucsera, Michal Kunc, Silvester Kusko, Jakub Lev, Peter Mueller, Jakub Orsava, Karel Plášek mladší, Tomáš Plekanec, Jan Süss, Vladimír Svačina, Martin Zaťovič.

Foto: Martin Tajč, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz